Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


6 rad, jak si užít pobyt s dětmi u vody v klidu

07.06.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

6 rad, jak si užít pobyt s dětmi u vody v kliduLéto bez koupání si jistě ani nedovedete představit. Pobyt u vody, zejména s malými dětmi, však mnohdy dá rodičům notně zabrat. Zde je několik rad, jak si pobyt u vody skutečně užít.

„Prázdniny jsou tu za chviličku. Pokud si to chcete u vody opravdu užít a máte možnost své dítě ještě nyní přihlásit do kurzů plavání, určitě neváhejte. Intenzita prožitků s plavcem či neplavcem je velmi rozdílná,“ říká zkušená matka čtyř dětí &Stěpánka &Strougalová z Baby Clubu Juklík.
 
1. Řekněte si jmenovitě, kdo děti hlídá
Pokud jste u vody s více rodinami a tím pádem i s více dětmi, vždy si přesně jmenovitě řekněte, kdo z vás děti hlídá. „Ve větším množství dospělých vždy hrozí, že hlídají všichni a zároveň nikdo. I když malým dětem přesně pojmenujete, co smí a co nesmí, může se stát, že domluvu nedodrží. Většinou to není tím, že by byly neposlušné, ale že se v zápalu hry prostě zapomenou. Hlídat u vody předškolní děti celou dobu pobytu ve vodě je nezbytné,“ upozorňuje &Stěpánka &Strougalová.
 
2. Nafukovací matračka je zrádná
Děti mají nafukovací matračku rády – podplouvají ji, schovávají se pod ní… Pokud ale nevidíte dětskou hlavičku na hladině, ujistěte se, že jde opravdu o hru a že dítě není schované pod matračkou přeci jenom nepřiměřeně dlouhý časový úsek.
 
3. Naučte děti vždy říct, kam jdou
Je důležité, aby vám dítě oznámilo, že jde na záchod, na houpačku nebo zkrátka a dobře, že jde z vody ven. Zabráníte tím případnému strachu a plašení, pokud ho najednou ztratíte ze zřetele.
 
4. Pozor na skoky z ostrůvků, větví, lodiček…
„Zjistěte si přesně, kde je jaká hloubka a informujte o tom své děti. Pokud si nejste sto procentně jisti, je vždy lepší do vody z loďky jenom slézt nebo určitě skákat po nohách než šipku. I když je skok do neznámé vody součástí metodické řady při výuce plavání, v neznámé vodě ho nedělejte. Vždy bude bezpečnější opatrnější vstup,“ varuje &Stěpánka &Strougalová.
 
5. Nejprve osvěžit!
Pokud dítě hraje na břehu nějakou hru, nebo se jen tak vyhřívá, určitě ho naučte, že před samotným vstupem do vody se musí napřed vodou osvěžit. 
 
6. Do vody ano, ale s rodiči
Voda je bezvadná! I pobyt v ní. Ale každé dítě musí vědět, že do vody smí jenom za doprovodu rodičů. „Tuto informaci je dítěti nutné vštěpovat co nejdříve. Je to stejné jako pohyb po chodníku po městě. Tam je to také bezpečné, ale u kraje či u přechodu musí dítě vždy počkat na rodiče,“ uzavírá &Stěpánka &Strougalová.


 
Zdroj: Baby Club Juklík, www.juklik.cz
FOTO - www.pixpo.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.036 s