Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nejkrásnější strašnický festival StrašNICE

26.05.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nejkrásnější strašnický festival StrašNICE Ve dnech 16. – 24. 5. pořádalo strašnické Divadlo X10 v pořadí již třetí ročník divadelního festivalu StrašNICE. I v tomto roce čekal na návštěvníky nabitý divadelní program, zajímaví hosté, ale především atmosféra sousedské slavnosti, která je specifikem aktivit strašnického souboru. Divadlo se otevřelo i do přilehlého okolí, a tak bylo v parku před divadlem postaveno šapitó, v němž a kolem nějž se odehrála velká část programu.


Festival zahájila již v sobotu 16. 5. inscenace brněnského HaDivadla Vyhnání Gerty Schnirch. Následující víkend se pak představili další hostující soubory. Výrazně bylo zastoupeno např. kočovné Divadlo koňa a motora, vystoupilo brněnské Divadlo Feste s inscenací Dealeři fyzické lásky, v šapitó jsme mohli zhlédnout inscenaci na pomezí scénické básně a fyzického divadla Lovci a festival zakončila svou syrovou poetikou skupina Masakr Elsinor hříčkou Zazdívání zahrad. Nechyběly ani pohádky pro děti v podání souboru Lokvar a divadla T601 nebo populární storytelling Slovosledi: Ve vlastní šťávě. Doprovodný program nabídl také každodenní koncerty, dětem se už tradičně věnovali lektoři Dětského studia Strašilka.


 
Z domácí produkce byla uvedena derniéra repertoárové inscenace z pera německé dramatičky a režisérky Vanessy Emde O mrtvých ptácích, která prostřednictvím obrazného a hravého jazyka analyzuje životní osudy tří generací západoněmeckých žen. A v neposlední řadě proběhla premiéra site-specific projektu Kocourkov inscenačního teamu Ferenzová, Bárta. Tvůrci se inspirovali původně dětskou knihou Adolfa Weniga pojednávající o městečku, jehož jméno se stalo synonymem hloupostí, zmatků, omezenosti a maloměšťáctví.

Divadlo X10 ve Strašnickém divadle dlouhodobě dokazuje, že si uvědomuje nutnost propojení kultury s každodenním životem. Proto se věnuje také komunitní činnosti a zkoumání témat souvisejících se zdejším typickým geniem loci. Divadlo X10 tak zůstává věrné směru, jímž se vydalo od samého počátku - pohybovat se na křižovatce žánrů i témat a reflektovat životní průsečíky lidských osudů a příběhů.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 1.2508 s