Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Bohyně: Dávné proroctví se naplňuje

27.05.2015   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bohyně: Dávné proroctví se naplňujeKdo by neznal básníka Homéra a jeho starořecký hrdinský epos Ilias, který pojednává o Trójské válce. Ta se odehrála v časech, kdy svět ovládali bohové a po zemi se pohybovali velcí hrdinové, jako byl udatný Hektór, neporazitelný Achilles se svými Myrmidony nebo Parid, jenž byl ochoten pro svou lásku obětovat celé bájné město Tróju. A to vše kvůli krásné Heleně. Ale co když tato válka stále neskončila? Co když se bájní hrdinové rodí stále dokola, protože svou roli doposud nesehráli tak, aby byly Moiry - bohyně osudu, spokojeny?

Na krásnou Helen se teď valí starosti ze všech stran. Bohové unikli z Olympu a znásilňují a vraždí lidské ženy na potkání. Do toho se musí vyrovnat s nově nabitými schopnostmi, které většinu jejích přátel děsí. Ani výpravy za Hádem do podsvětí jí zprvu moc nepomáhají. Co má teď udělat, jak řádění bohů zastavit a předejít válce mezi Následníky – bytostmi v nichž se snoubí lidská a božská část? Proroctví hovoří jasně, ale kdo je tedy všemi obávaný Tyran? A jak to udělat, aby konečně mohla strávit svůj život po boku Lucase? I když Orion také není k zahození, že by Helen s jeho pomocí přeci jen dokázala na Lucase zapomenout?
 
„Jsi statečná a soucitná, jak má Stvořitel být, a jsem na tebe velmi hrdý. Ale válka se stejně blíží, neteřinko,“ pronesl smutně Hádes. „A ty se stejně jako tvoje jmenovkyně musíš rozhodnout, jak se k ní postavíš.“  ~str.108~
 
Josephine Angelini se narodila v Massachusetts jako nejmladší z osmi dětí. Dcera farmáře vystudovala New York University's Tisch School of the Arts, obor klasické divadlo. A nyní žije v Los Angeles se svým manželem. Její předchozí díly ze série Proroctví mezi českými i slovenskými čtenáři vyvolaly spousty pří, jelikož ne každému tato božská série sedne.
 
Hlavním námětem série Proroctví jsou řecké báje, a i když to není první a jistě ani poslední série z ranku young adult, jejíž příběh se na tomto tématu zakládá, dokázala ho Josephine Angelini skvěle zakomponovat do dnešní doby a vytvořit v příběhu vlastní originální prvky. Na čtenáře opět čeká, jak už je dnes běžným zvykem, milostný mnohoúhelník a s ním spojené komplikace, které dokáží hlavním hrdinům pěkně znepříjemnit život a určité situace jsou díky tomu vyhroceny opravdu na maximum. Lásku střídá žárlivost, chvilka štěstí je záhy vystřídána zoufalstvím a beznadějí a leckdy i smířením se se svým osudem.
 
Hlavní hrdinové to opravdu nemají jednoduché a nejde jen o jejich osud, který je předepsán, ale zradit je mohou i jejich nejbližší, a taková zrada bolí nejvíce. Ovšem díky tomu se postavy zocelují a od prvního dílu prošly velkým vývojem. Helen sice stále nemusí každému čtenáři sednout, ale přeci jen už to není taková křehká a naivní květinka, s níž mohl každý manipulovat. Lucase snad nelze nemilovat, ačkoliv se ho Helen od sebe snaží odehnat, on jí stále stojí po boku a chrání ji. Orion si zažil mnoho špatného, ale v Bohyni konečně nalezne to, co hledá.
 
Tentokrát Josephine Angelini zabrousila i do jiných vod a jelikož si Helen pomalu vzpomíná na své předchozí životy, čeká tak na čtenáře i příběh ze středověku o legendárním Artušovi, Lancelotovi a Guinevere. Příběh je zakomponován do děje jako taková vsuvka a je milým ozvláštněním děje, který je opět velmi čtivý.
 
Bohyně je povedeným zakončením celé série. Žádné otázky nezůstanou nezodpovězeny, každá z postav dostane to, co si zaslouží a dokonce i ten milostný mnohoúhelník se rozlouskne. Ale kdo s kým nalezne svůj šťastný konec a kde, na to už si budete muset přijít sami v knize nakladatelství CooBoo - Bohyně.

Josephine Angelini: Bohyně (Proroctví 3)
CooBoo, 2015
432 stran, 349 Kč
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0308 s