Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE

02.06.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE &Spičkový český taneční soubor 420PEOPLE nastudoval pod vedením Jo Str?mgrena, uměleckého šéfa úspěšné norské Jo Str?mgren Kompani, jeho známou choreografii Taneční pocta ping-pongu. Premiéra této choreografie v podání 420PEOPLE bude patřit k vrcholům 8. ročníku Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ, který se koná od 5. do 7. června ve Valašském Meziříčí.

Taneční pocta ping-pongu je na programu v sobotu 6. 6. na nádvoří zámku Žerotínů, pod širým nebem. Na předcházející ročníky festivalu TANECVALMEZ 420PEOPLE přivezli úspěšné choreografie Small Hour, B/olero, Neen-Ya, Wind-up a další.

Výkonná ředitelka 420PEOPLE Nataša Novotná vysvětluje: „Udržet soubor v kondici, kontextu a kontaktu s okolním světem, nejen tím tanečním, nám nastudování Taneční pocty Ping-pongu umožňuje v míře nejvyšší. O životě kolem tvorby a o spolupráci by měla vyprávět loutka, která je tentokráte hlavním aktérem našeho tanečního představení. V původní verzi ji pro Jo Str?mgrena vyrobili v Oslu jeho čeští přátelé, loutkaři.“

Sami členové prestižního, mezinárodními cenami ověnčeného souboru Jo Str?mgren Kompani na festivalu TANECVALMEZ v pátek 5. 6. uvedou choreografii Taneční pocta fotbalovému umění. České publikum tak bude mít jedinečnou příležitost zhlédnout dílo, které se setkalo s nadšeným ohlasem a vyprodává divadla po celém světě.

TANECVALMEZ se za osm let existence stal očekávanou a hojně navštěvovanou kulturní událostí. Lákavý je nejen festivalový program, letos poprvé třídenní, ale také možnost spojit nevšední zážitky ze setkání s uměním významných osobností tanečního světa s poznáváním četných krás Valašska. Z tipů na aktivní vyžití ve Valašském Meziříčí a jeho blízkém okolí si vybere opravdu každý – milovníci idylické přírody, historie či adrenalinu, ale i cyklisté, turisté, golfisté, zvídavé děti i dospělí. Pozoruhodné je už samotné dějiště festivalu – nádvoří renesančního zámku Žerotínů založeného roku 1538. Nedaleko je empírový zámek Kinských, zámek a park v Lešné, Rožnov pod Radhoštěm s proslulým Valašským muzeem v přírodě, &Stramberk a jeskyně &Sipka, ve které byla nalezena část neandrtálské čelisti, nejoblíbenější beskydské turistické středisko Pustevny a mnohé další zajímavé cíle. Přímo ve Valašském Meziříčí je k dispozici skatepark, půjčovna koloběžek, krytý bazén a koupaliště.420PEOPLE prestižní taneční soubor, který na přelomu let 2007/2008 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0348 s