Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


HISTORICKÝ VÍKEND V PLZNI aneb Strašidla a mumraje plzeňské

08.06.2015   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

HISTORICKÝ VÍKEND V PLZNI aneb Strašidla a mumraje plzeňskéJiž podvacáté ožije po tři víkendové dny od 12. do 14. června historické centrum Plzně středověkým mumrajem. V době, kdy je město pyšné na titul Evropské hlavní město kultury a kdy si připomene 720 let od jeho založení je připraven bohatý program, který uspokojí děti ale i dospělé.  


Vše je v režii plzeňských skupin historického šermu a zapojeno je i mnoho skupin, které mají zkušenosti z minulých ročníků této mimořádně oblíbené akce. 

Kdo se o tomto víkendu do Plzně vydá, bude překvapen šíří nabídky. Vystoupí asi 500 účinkujících na deseti scénách – ta hlavní bude na náměstí Republiky. Odtud také vyrazí v sobotu v 11 hodin tradiční průvod, v něž v plné zbroji půjdou rytíři a budou doprovázet panovníky v dobových kočárech i na koních. Poznáte mezi nimi třeba Václava II., Rudolfa II., Marii Terezii či Františka Josefa I. Nesmí chybět ani Karel IV., kterého – jak máme z důvěryhodných zdrojů - ztělesní sám primátor města Martin Zrzavecký. Průvod doplní historický poštovní vůz z Regensburgu a historická kola. Druhý „vejšlap“ plzeňských rytířů spolu se stovkami strašidel vyráží večer ve 21 hodin okruhem kolem náměstí Republiky. Panovníci se představí každý večer na hlavní pódiu v programu SETKÁNÍ PANOVNÍKŮ. Jejich "kralování" bude zakončeno ohňostrojem.

Podíváte-li se do programu letošního Historického víkendu (můžete jej najít na www.nadace700.cz) oceníte pestrost nabídky v níž nebudou chybět koncerty plzeňských skupin, divadelní představení, účinkování skupin historického šermu, taneční vystoupení a diváky oslní svým umem kejklíři či šašci. Již názvy napoví – např. Rytíři ve zbroji i zbrani, Francimor Petra Voka, Letem světem s flašinetem, Putování císaře Josefa po jeho koloniích, Burgundská gotika či &Slechta se baví. Pro večerní představení je přichystáno poutavé představení Ples upírů. Katedrála sv. Bartoloměje  ožije představením Plzeňská madona a můžete se tam vypravit na komentovanou prohlídku s průvodcem Ing. arch. Josefem Soukupem. Její nové zvony se také nad městem rozezní. 

Dočkáte se i rekonstrukce sarajevského atentátu na arcivévodu a následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Z hudebních skupin připomeňme tu se symbolickým názvem Strašlivá podívaná, jejíž kapelník a zpěvák Petr Merxbauer je také autorem písně s názvem V TOMTO ZNAMENÍ ZVÍTĚZÍ&S (což je překlad latinského textu z plzeňského znaku "In hoc signo vinces"), písně složené speciálně pro letošní historický víkend (http://www.straslivapodivana.cz/files/mp3/full/V_tomto_znameni_zvitezis.mp3.

Snad jsme vám umožnili alespoň letmo nahlédnout do bohatého programu plzeňského Historického víkendu, který připravila Nadace 700 let města Plzně a jehož realizátorem je agentura RLA Stallion. Věříme, že jsme vás nalákali do Evropského hlavního města kultury, kde to zdaleka není jediná velkolepá akce, která vás zde čeká. Pro ilustraci jsme připojili několik obrázků z minulých ročníků. Ještě dodáme, že vstup na všechny venkovní scény je zdarma.
Foto: straslivapodivana.cz, duellanti.cz, akce.plzen.eu
***********************************
HISTORICKÝ VÍKEND 
aneb Strašidla a mumraje plzeňské
12. 14. 6. 2015, Plzeň, historické centrum
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0378 s