Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zapletený: Na každého jednou dojde

10.06.2015   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zapletený: Na každého jednou dojdeKdo si myslel, že éra erotických románů začala a skončila se sérií Fifty Shades, ten je na velikém omylu. I nadále se knihy s touto tématikou na pultech knihkupců objevují a prodávají, jen někteří autoři místo bičíků, latexu a análních kolíků používají vtip sobě vlastní. A právě taková je kniha Zapletený, romantická komedie z pera Emmy Chaseové.

Jmenuji se Andrew „Drew“ Evans, jsem velmi úspěšný investiční bankéř a pro rodiče i starší sestru Alexandru jsem vymodlené druhé dítě. Takže ano, jsem rozmazlený a velmi sebevědomý. Ženy mi samy padají k nohám a já každý večer trávím s jinou. Ale to vše se změní, když potkám Katherine „Kate“ Brooksovou. Nejen že je to opravdu kočka, ale ona má sexy i mozek, nedělám si srandu, vážně jí to myslí a navíc má ostrý jazyk, o kterém sním již od našeho prvního setkání. Samozřejmě že v mém snu ho k mluvení rozhodně nepoužívá. Jenže s Kate se to má tak, zaprvé pracuje u nás ve firmě, a to je pro mě zakázané území a za druhé je to momentálně můj největší nepřítel, ona si totiž vážně myslí, že mi přebere klienta, a to si já rozhodně líbit nenechám. A ještě jedna maličkost tu je, což tedy pro mě není až taková závada, je zasnoubená.
 
Je to zvláštní. Nejsem typ, který by nostalgicky vzpomínal na náhodné známosti z víkendových dobrodružství Většinou na ně zapomenu v momentě, kdy opouštím jejich postel. Ale na ní bylo něco… Možná proto, že mě odmítla, možná proto, že jsem neznal její jméno. Možná to byla ta sladká pevná prdelka, co ve mně vzbuzovala touhu popadnout ji a nepustit.                                                                                   ~Zapletený, str. 23~

Emma Chaseová je ve dne oddaná manželka a matka dvou dětí. V noci však hotový klávesnicový křižník! Odhodlaně proplouvá mořem pozdních hodin, aby vdechla život svým barvitým postavám a dodala jiskru i jejich nekonečnému handrkování. Úspěch romantické komedie Zapletený, který byl jejím debutem, považuje za splnění svých nejdivočejších snů.
 
Zapletený je psán v první osobě, kdy hlavní hrdina Drew je vypravěčem svého příběhu. Ve svém vyprávění se vrací o několik měsíců zpět a čtenářům se svěřuje se svým prvním zamilováním a také ukazuje, jak se z úspěšného playboye stala troska, jež si pomalu nedokáže dojít ani na záchod a smrdí jak týden nemyté prase. Teď ale vážně, Drew se totiž opravdu celý týden nekoupal.
 
Ženám se tak nabízí bližší pohled do mužského myšlení, který je podán opravdu humorným způsobem. Drew se totiž po většinu času chová jako malý kluk. Na jednu stranu je sexy, arogantní a sebejistý, ale na druhou stranu je citlivý a vážně roztomilý. Není to tak, že byste mu všechno špatné opravdu přáli a cítili jisté zadostiučinění, že na něj konečně také jednou došlo. Naopak ho upřímně litujete a jeho snaze za získáním lásky fandíte.

 
Pro řadu mužů je auto ekvivalentem dokonalé ženy. Můžeme si vybrat takové, aby vypadalo přesně podle našich představ, můžeme ho řídit drsně a ono si nestěžuje, a když se vynoří novější, mladší model, můžeme ho vyměnit. V podstatě dokonalý vztah.                        ~Zapletený, str. 66~

Nevím, jak na tom budou muži, ale ženské čtenářky budou z Drewa jistě nadšeny. Já sama musela nejednou obdivovat Emmu Chaseovou, která se s přehledem dokázala vžít do mužské postavy. Autorka tvrdí, že postřehy čerpala od svých nejlepších přátel, které nasbírala během svého života.
 
Kniha je napsána velmi čtivým způsobem a postavy jsou opravdu jako ze života a nejde jen o mužský pohled na různé věci a situace, ale také o vztahy rodinné a i ty přátelské. Zapletený v sobě skrývá originální příběh, a to nejen díky různým hláškám, radám a přirovnáním, ale právě hlavně díky té možnosti, kdy i my ženy můžeme nahlédnout do mužského způsobu uvažování, které pro nás bylo doposud jako jedna velká neznámá.
 
Emma Chaseová – Zapletený
Mladá fronta, 2014
239 Kč, 224s. 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.58 s