Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Mistrovství ČR ve stepu - Plzeň městem stepu?

11.06.2015   Stanislav Polauf   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mistrovství ČR ve stepu  - Plzeň městem stepu?Dne 6. června 2015 se v Plzeňské hale Lokomotivy uskutečnilo Mistrovství České Republiky Tap Dance, jedna z nejprestižnějších stepových akcí roku 2015. Poprvé se toto mistrovství konalo v Evropském městě kultury Plzni a bylo velice úspěšné. 


Vyhlašovatelem byla největší taneční organizace v ČR – Czech Dance Organization (CDO), organizátorem občanské sdružení K.R.O.K. a Step by step studio. Záštitu nad Mistrovstvím ČR ve stepu převzala náměstkyně primátora města Plzně Bc. Eva Herinková


„Stepování, jako zvláštní a nádherná taneční disciplína, prožívá v posledních letech velký rozmach. Do Plzně se sjelo více než 500 tanečníků z 20 tanečních kolektivů zápolit nejen o národní mistrovské tituly, ale také o nominace na mezinárodní soutěže Mistrovství světa a Evropy,“ říká Jiří Paulů, vedoucí soutěže, manažer Legislativy a Dotačních programů CDO.
 
Mistrovství ČR ve stepu se pořádá již od roku 1989. Soutěží se podle soutěžního řádu International Dance Organization (IDO). V předchozích letech se MČR konalo v Praze a Brně, letos poprvé se odehrálo v Plzni. V hale se celý den v bouřlivé atmosféře utkávaly nejlepší české stepové taneční školy, soutěž začínala v brzkých ranních hodinách a protáhla se až do pozdních večerních hodin.

 
Step by step Plzeň

V porotě, která výkony soutěžících hodnotila, usedlo osm špičkových nezávislých odborníků: Jozef Stolárik (Slovensko), Ruben Sanchez (&Spanělsko), Alexander Ostanin (Ukrajina), Carli Jefferson (Velká Británie), Pavel Strouhal (ČR), Zdeněk Pilecký (ČR), Jarka Heissigerová (ČR) a Otto Kočí (ČR).

 

Nakonec se nejúspěšnější taneční školou – s nejvíce tituly, medailovými umístěními i získanými nominacemi stala T&S R+P Brno (viz foto v závěru článku) následovaná TS No Feet, Tap Academy Prague a TS Andrea. Z plzeňských tanečníků se na Mistrovství Evropy, které bude 3. – 4. 7. v Praze, nominovaly na postupových místech dvě skupiny: z pořádajícího Step by step studia Malá skupina Juniorů se skladbou Xin Hay a ze studia Shuffles Formace Adults se skladbou V rytmu funku. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let a nejstaršímu 70.
 
Podrobné výsledky najdete na http://dcs.czechdance.org/akce-detail-vysledkova-listina.cdo
 
************************************************
 
 Mistrovství ČR ve stepu navázalo na květnový Plzeňský  festival stepu (15. 5. - 17. 5.  2015), konaný u příležitosti  mezinárodního dne  stepu.
 
 V tyto tři dny se do Plzně sjeli stepaři z Polska,   &Svýcarska a  České republiky, aby před plzeňským  publikem předvedli to  nejlepší ze svého repertoáru.  Festival probíhal na dvou místech  současně a to na  venkovním jevišti u Branky a ve vnitřních  prostorech  Měšťanské besedy. Vrcholem pak byl galavečer ve  velkém sále Měšťanské besedy, který byl ukázkou toho  nejlepšího, co nabízí současný step.

 Vystoupili zde mimo jiné: Tap and Jazz Dance Jiřiny  Nowakowské z Varšavy, členové tanečního studia Andrea z Prahy, studia Avalanche z Hradce Králové, domácí Step by step studio z Plzně (viz foto výše), No Feet Company (viz foto výše) a především hvězda současného stepu – několikanásobný mistr světa ve stepu Daniel Borak se svojí skupinou z Winterthuru. Své místo našlo také plzeňské hudební uskupení Burlesque – při dvou skladbách se představilo na 60 účastníků festivalu ve společné choreografii sestavené a nazkoušené našim předním choreografem Tomášem Slavíčkem.


Plzeňský Festival stepu i nynější Mistrovství České Republiky Tap Dance zcela nepochybně přispělo k popularizaci stepu, volnočasové aktivity spojující pohyb a umění v jeden celek. V rámci bohatého programu Evropského hlavního města kultury představují občanům tak trochu jinou a netradiční kulturní akci, která má potenciál stát se každoroční součástí kulturního života města.
Fota: partyplzen.cz, spolekkrok.cz, slevomat.cz, qap.cz 
 
R + P Brno


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0546 s