Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kam až sahá Hranice nevinnosti?

18.06.2015   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kam až sahá Hranice nevinnosti?Dva nevlastní sourozenci. Dva rozdílné světy. Jedno osudové léto v Rosemary Beach. I tak by se dala shrnout první kniha, která u nás vyšla u nakladatelství Yoli z pera známé autorky v žánru young adult Abbi Glinesové pod názvem Hranice nevinnosti.

Devatenáctiletou Blaire stíhá jedna tragédie za druhou. Nejdříve přišla o svou sestru dvojče při autonehodě, při níž za volantem seděl otec dvojčat, který nehodu sice přežil, ale od zbytku rodiny odešel. Poté matka onemocněla rakovinou a Blaire se o ni oddaně starala po celé tři roky až do její smrti. Během té doby zahodila celý svůj dosavadní život, který ale stejně za moc nestál. Její první kluk Cain jí zahýbal. A díky tomu všemu se teď Blaire ocitla v situaci, kdy musí požádat o pomoc svého otce, který se znova oženil. Blaire je totiž bez finančních prostředků, nemá práci a nejen že je stále ještě panna, ale ani nemá žádné zkušenosti s flirtováním a s večírky, které na ni čekají v jejím novém bydlišti. Navíc otec, ten zrádce, při jejím příjezdu ani nebyl doma. Ten bídák si odjel na líbánky do Paříže a Blaire tak sama musí čelit svým nevlastním sourozencům.
 
Za dva dny jsem si na spropitném vydělala pět set dolarů. Pro něj to sice asi nic neskutečného není, ale pro mě jo. Pokrčila jsem rameny. „Asi se ti uleví, protože odsud rozhodně budu moct zmizet dřív než za měsíc.“ Neodpověděl mi hned. Asi bych měla odejít a zmizet do sprchy. Začala jsem něco povídat, když vtom udělal krok ke mně. „Asi by se mi mělo. Jako myslím ulevit. Fakt šíleně ulevit. Ale není to pravda. Vůbec se mi neuleví, Blaire.“ Odmlčel se, sklonil hlavu a pošeptal mi do ucha: „Jak je to možný?“ - str. 48 -
 
Abbi Glinesová je americká spisovatelka, rodačka z Birminghamu v Alabamě, autorka milostných románů a sérií pro ženy. Její první novela vyšla roku 2011 a poté následovalo několik bestsellerů podle New York Times, USA Today a Wall Street Journal jako jsou například série Rosemary Beach, Sea Breeze, Vincent Boys a dále pak fantasy trilogie Existence. Autorka vášnivě miluje knihy a napsala jich již tolik, že má občas problém se dopočítat konečného čísla.
 
Hranice nevinnosti je oddechová kniha, kterou díky malému počtu stran přečtete již během jednoho odpoledne. Děj je celkem předvídatelný, ovšem tyto knihy nikdy neomrzí, i když je v nich spousta klišé. Jako je například velmi pohledný syn rockové hvězdy, který je arogantní a každý večer má v posteli jinou. Naopak hlavní hrdinka je nevinná, a ačkoliv se snaží odolávat, hříšně pohledný mladík ji stejně uhrane a ona jeho kouzlu podlehne. Ovšem stejně tak jako láká můru světlo, láká dívčina nevinnost tohoto playboye a on, i když se zpočátku brání, nemá dost sil na to, aby této dívce odolal.
 
Postavy jsou dostatečně propracované, ovšem v první polovině knihy je osud hlavní hrdinky líčen až příliš tragicky. Přeci jen, jako by nestačila smrt její sestry, odchod otce, pomalé umírání matky, ale navíc ještě první kluk, který byl Blaire nevěrný a svou dívku nikdy pořádně nedokázal docenit. To už působí přehnaným dojmem a díky tomu se vám může Blaire zdát až příliš naivní, a někdy vám to může lézt na nervy. Ale pokud se první polovinou knihy prokoušete, čeká na vás odměna, jelikož s postupujícím dějem je příběh lepší a lepší a samotný závěr dostane nejednoho čtenáře. Navíc rodina hlavního hrdiny je opředena tajemstvím, které se Blaire snaží po celou dobu rozluštit, ovšem jestli ho odhalí a zda jí případné zjištění bude ku prospěchu, na to už si musíte přijít sami.
 
Knihu doporučuji hlavně mladším čtenářkám, kterým chování hlavní hrdinky nebude připadat až tak naivní, ovšem i ty starší si mohou přijít na své, jen musí počítat s tou první slabší polovinou knihy a nenechat se odradit. Hranice nevinnosti za to stojí a dále už se můžete těšit na další díl, jenž u nás vyjde během září letošního roku pod názvem Za hranicí nevinnosti.
 
Abbi Glinesová – Hranice nevinnosti
Yoli, 2015
249 Kč, 256 stran

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0222 s