Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sokolové zvou na „Plzeňské slavnosti pohybu“

19.06.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sokolové zvou na „Plzeňské slavnosti pohybu“ Ve dnech 26. - 28. června zve Sokolská župa Plzeňská na „Plzeňské slavnosti pohybu“. Sokolové se přihlásili do projektu Evropského hlavního města kultury s myšlenkou propojit kulturu s pohybovými aktivitami. Součástí třídenního sletu, kterého se zúčastní stovky cvičenců z celé ČR, budou nejen hromadné pódiové skladby na stadiónu, ale i bohatý kulturní program v různých částech města. Sokolové představí veřejnosti své aktivity a spojí tradici s dneškem.

Jsem osobně velmi rád za tento vklad plzeňských Sokolů, kteří mě při několikaměsíčním nácviku skladby moderní taneční choreografie nepřestávali fascinovat svým elánem a zápalem pro věc. Plzeň může být hrdá na to, že má jako Evropské hlavní město kultury tak aktivní obyvatele, kteří nejen že přišli sami s přáním zapojit se do programu, ale iniciovali i nácvik skladby v dalších župách po České republice. Věřím, že diváci také ocení jejich smysl pro humor, se kterým senioři ke skladbě přistoupili, a že se budou jejich přístupem k aktivnímu stáří inspirovat,“ uvádí umělecký šéf projektu Plzeň 2015 Petr Forman.

Sokol je pro nás všechny především tradice. Vychází z trvalých kulturních a mravních hodnot, na něž jeho členové svoji činností upozorňují už více než 150 let. A vyznává také úctu, kterou si nyní zaslouží všichni zapojení do nadcházejícího sokolského sletu. Plzeňským seniorským sokolům navíc patří můj obdiv za energii a výdrž věnovanou nácviku nové moderní choreografie a poděkování za iniciativu i ojedinělý příspěvek do programu projektu Evropské hlavní město kultury,“ připojuje se k vyjádření uměleckého šéfa projektu Martin Baxa, první náměstek primátora a zároveň předseda správní rady společnosti Plzeň 2015.
V sobotu 27. 6. se můžete v době od 10.00 – 17.30 hod přijít podívat na náměstí Republiky na přehlídku pódiových vystoupení malých celků. Od 20 hodin propukne na zimním stadionu (Home Monitoring Arena) Sokolský slet, kde se uskuteční přehlídka deseti pohybových hromadných skladeb včetně vystoupení sportovců - sportovní gymnastiky, badmintonu, šermu, fotbalu, florbalu a dalších.

Sobotní večer vyvrcholí moderní taneční choreografií, při které se spojí desítky seniorů ze sokolských žup v celé České republice. Autorem choreografie je člen souboru Les Slovaks, tanečník a choreograf Peter Jaško, původní hudbu zkomponoval francouzský skladatel Simon Thierrée, který se inspiroval i Jaroslavem Ježkem, především písní „Nebe na zemi“ v podání Jana Wericha, ale i dalšími českými klasikami dvojice Suchý – &Slitr. „Chtěl bych ze srdce poděkovat sdružení Sokolů za velmi inspirující práci. Musím říct, že stejně jako pro Plzeň 2015, i pro mě je to jeden z nejočekávanějších momentů roku. Byla to vynikající práce a jsem velmi hrdý na to, kam jsme se společně dostali i jak proces probíhal. Tito senioři si zaslouží velký potlesk za vytrvalost, otevřenost k objevování něčeho nového, za kreativitu a pozitivní myšlení. Velmi děkuji za vytrvalost první 36 členné skupině v čele s panem Sobotou,“ říká slovenský choreograf a tanečník žijící v Belgii Peter Jaško.
Fota z nácviku: plzen.eu, kudyznudy.cz
V neděli 28. 6. si pak zájemci ověří vlastní fyzickou zdatnost na náměstí pod vedením zkušených cvičitelek a cvičitelů, či na cyklovýletě mezi vrchy Krkavec, Chlum a Radyně. U Tyršova mostu v Doudlevcích proběhne odhalení znovuobnovené desky Miroslava Tyrše.
Vstupenky na sobotní večer na Zimním stadionu jsou v předprodeji v síti Sazka. Cena vstupenky pro veřejnost je 100 Kč.
 
Více informací a program najdete na: http://www.plzen2015.cz/cs/akce/mesto-v-pohybu-slet-sokolu

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s