Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Divadlo na cucky uzavírá sezónu

23.06.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadlo na cucky uzavírá sezónu  Divadelní sezóna 2014/2015 byla pro olomoucké Divadlo na cucky přelomová. Celkem přes dvě stovky akcí, čtyři premiéry, program pro děti, workshopy, pravidelné výstavy, tuzemští i zahraniční hosté, umělecké rezidence a zázemí pro další soubory - produkční tým si ještě neodpočinul a už chystá plány na sezónu příští. A nejsou skromné.

Hned čtyři premiéry nabídl domácí soubor svému publiku – Bernhardovo rodinné drama Ritter, Dene, Voss, moderně pojatou antickou tragédii Antigona, městskou hru Tisíc a jedna Olomouc a pro nejmenší návštěvníky určenou Pohádku na cucky.
„Osobně mne těší, že nové tituly na našem repertoáru dokážou zasáhnout stále širší spektrum diváků. A přitom si udržujeme vyhraněnou poetiku experimentujícího souboru,“ uvedl Jan Žůrek, ředitel DW7 o.p.s., která divadlo provozuje. Pohádka na cucky však nebyla jediným lákadlem pro dětské publikum. V divadle probíhaly každou neděli kreativní dílny. „Jejich náplň byla různá, měli jsme tu dílny výtvarné, vypravěčské, ale i dílnu architektonickou,“ doplnil mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. Program pro děti se osvědčil a v dramaturgickém plánu nebude chybět ani příští sezónu.


 
Předsálí Divadla na cucky zdobila každý měsíc jiná výstava. Galerie W7 se postarala o netradiční (nejen) vizuální zážitky. „K vidění byly malby i kresby od současných mladých českých výtvarníků, nechyběly ani digitální technologie nebo site specific instalace pracující se zvukovým záznamem. Práce s atypickým prostorem byla pro mnohé umělce výzvou,“ řekla za Galerii W7 kurátorka Monika Beková.


Divadlo se ve své dramaturgii dlouhodobě zaměřuje na alternativu, současný tanec a performing arts. „Z těchto divadelních oblastí jsme přivítali řadu zvučných jmen. Vertedance, Studio Hrdinů, Jelena Kostić, A Studio Rubín, DEFRACTO, ME-SA, Krepsko - to jsou jen některá z nich,“ shrnul ve výčtu Jan Žůrek a dodal: „Na cucky jsou nyní také už stabilně domovskou scénou pro jiné olomoucké soubory, třeba Cirkus LeVitare, šermířskou skupinu Adorea nebo úspěšné studentské divadlo Slovanský tyátr.“


Ani v letních měsících prostory ve Wurmově ulici č. 7 neosiří. „Nabídli jsme tradičně naše sály k rezidencím. Tvořit tu budou čeští i zahraniční umělci ze scény nezávislého divadla a tance,“ řekl Zdeněk Vévoda.
V září pak odstartuje sezóna, která by neměla mít v historii divadla obdoby. „Rozšíříme nabídku hostujících představení a zaměříme se především na umělce z Norska, ještě bohatší bude také nabídka workshopů. S dramaturgickým plánem domácího souboru Na cucky právě finišujeme, nechte se překvapit,“ představil velkorysé plány divadla Jan Žůrek.


Divadlo na cucky sídlí v bývalé kanovnické rezidenci v Olomouci, Wurmova č. 7, od ledna 2013. Svůj program tu realizuje především ve dvou sálech – v Divadelním a Freskovém. Provoz divadla produkčně zajišťuje DW7 o.p.s., která mj. pořádá mezinárodní festival Divadelní Flora a stará se o komunitní Za()hradu v Pekární ulici.


 
Více se o Divadle na cucky dočtete na webu www.divadlonacucky.cz.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0858 s