Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


RATATOUILLE – TV tip – co spáchá krysa v kuchyni?

14.08.2015   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

RATATOUILLE – TV tip – co spáchá krysa v kuchyni?Animované komedie jsou stále oblíbeným artiklem filmařských společností a oblibují je jak děti tak dospělí. Ale taková hlavní postava s tak neobvyklým přáním – to tu ještě nebylo. Remy je drobná, nijak výrazná šedivá krysa, nebo lépe řečeno krysák s růžovým nosem. A jeho životní sen? Podle návodu kuchaře Gusteaua z pařížské pětihvězdičkové restaurace, který tvrdí, že vařit může umět každý, by to Remy s vyvinutým smyslem pro vůně a chutě rád zkusil sám.Jak se ale tenhle postrach hygieniků může dostat do kuchyně? Náhoda mu k tomu pomůže, a když v pravou chvíli potká lidského pomocníka - mladého smolařského učedníka Linguiniho - jeho kuchařská kariéra může začít. Pochopitelně tajně, vždyť co by tomu řekli bohatí mlsouni,  kdyby zjistili, kdo jim dobroty vaří?

U zrodu filmu stál český animátor Jan Pinkava. Už předtím natočil v proslaveném studiu PIXAR svůj Oscarem oceněný snímek GARIHO HRA  a tak dostal od studia důvěru. Z jeho dílny jsou postavy, místa i kostra příběhu. Vlastní realizaci ale stále odkládal. Po čtyřech letech došla manažerům PIXARU trpělivost, přestali věřit, že je schopen projekt dotáhnout do konce, a režii svěřili Bradu Birdovi (SIMPSONOVI, ŽELEZNÝ OBR či  ÚŽASŇÁKOVI).
V cestě stála řada dalších překážek – animátoři museli podrobně prostudovat poměry v podobné velké restauraci. Část štábu se tak vydala spolu s režisérem Birdym do Paříže, kde v prvořadých restaurací nahlíželi „pod pokličku“ kuchařům a projedli PIXARU značné peníze. „Po takovém množství a po tak dobrých jídlech jsme se báli, že můžeme i umřít,“ smál se před novináři Bird. Pak už šlo o to animovat krysy. Kvůli tomu zaplnili místnosti PIXARU desítky klecí s milovanými, leč pro někoho odpudivými zvířátky. „Krysy jsou ohromně společenské, hrají si s vámi, klidně se vám schoulí do náruče,“ svěřili se animátoři.

Uvěřitelně neuvěřitelný příběh dokáže potěšit každého, kdo má jen špetku fantazie. Nejde jen o děti, ti si malého chlupatého tvorečka zamilují, ale nejen jeho. Když rozježené vlasy Remyho člověčího přítele Linguiniho slouží jako volant pro jeho ovládání, je to nápad z rodu geniálních.  „Animovat Linguiniho  byla opravdu zábava, protože pořád žasne, jakoby vše viděl poprvé v životě,“ svěřil se animátor David DeVan. Na své si však přijdou i dospělí. Hlavně ti mlsnější se nejen pobaví, ale zhlédnutí jim může přinést i nové kulinářské objevy a být tak poučné. „Museli jsme vytvořit to nejlákavější jídlo, jaké jste kdy viděli. Chtěli jsme, aby si diváci pomlaskávali a toužili po tom, aby šlo jídlo z plátna rovnou sníst,“ říká technický vedoucí Michael Fong.
A vysvětlení názvu filmu? RATATOUILLE je typicky francouzské zeleninové jídlo z  lilků, cukety, paprik a rajčat, pro někoho lahůdka, která však mnohým z nás může připomenout nechvalně známý „čvoch“ ze závodní jídelny. Nejde však ani tak o jeho chuť a vzhled, ale filmařům se hodil jeho název. Obsahuje totiž slovo „rat“, což je anglický výraz pro krysu.
Dobrou chuť všem fajnšmekrům přeje redakce webmagazinu.
Fota: movieporter101.com, trendfilm.com
***********************************
RATATOUILLE
USA 2007, režie Brad Bird,
Uvádí NOVA v úterý 18. srpna od 20,20 hodin


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0536 s