Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak vybrat pro dítě správný kroužek?

06.09.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak vybrat pro dítě správný kroužek?Zvažujete, na které zájmové kroužky své děti v září přihlásit? Podle odborníků je důležité, aby si ho dítě zvolilo samo a nešlo jen o zájem rodiče. Co byste řekli na cvičení s opičkami v tělocvičně, kam nesmí dospělí, malování v opravdovém uměleckém ateliéru nebo na kurz plavání plný barevných her?

Mezi nejčastější dětské kroužky patří sportovní a výtvarné. Zejména v těch prvních však může často větší roli hrát zájem rodiče než dítěte. „Současná doba je bohužel typická dvěma základními chybnými směry v pohybu u dětí: specializací a tlakem na výkon. Obojí nutí dítě již od raného věku příliš přemýšlet nad svými sportovními výkony, úspěchy či neúspěchy. Vytrácí se samotná radost z pohybu a až příliš brzy pak může dojít k vyhoření, kdy dítě prostě přestane sport nebo i pohyb samotný bavit. Stále populárnější je dnes proto všeobecná sportovní průprava, která děti komplexně připraví na pozdější specializované disciplíny a sport pro ně bude stále zábavou,“ říká Kristýna Přibylová z centra Monkey´s Gym, které se zaměřuje na přirozené cvičení s dětmi podle jejich psychomotorického vývoje.
Stejného názoru je i &Stěpánka &Strougalová, majitelka Baby Clubu Juklík, který pořádá plavecké kurzy. „Je velká konkurence a je těžké vybrat ten správný klub. Naším heslem je, že dítě musí plavání hlavně bavit, vše je o dovádění, hrách a radosti z pohybu ve vodě. Proto je každá lekce zcela jiná, vždy je spousta legrace a děti se učí tou nejpřirozenější cestou zábavy, her a soutěží s nejrůznějšími barevnými vodními pomůckami, vodními domečky a podobně,“ přibližuje &Stěpánka &Strougalová s tím, že správný klub by měl myslet i na náležitou aklimatizaci dětí po plavání. Neodmyslitelnou součástí Juklíku je proto i prostorná herna a krásně vybavená zahrada nebo posezení s možností občerstvení.
Individuální přístup a nenucení dětí do aktivit jsou i prioritou kurzů malování ateliéru ZaZrcadlem, kde malí malíři rozvíjejí svůj talent ve skutečném uměleckém ateliéru. „V našich výtvarných kurzech neučíme děti kopírovat svět. Nemalují jako dospělí, kreslení je pro ně samozřejmostí. Klasická výtvarná „výchova“ může dítěti zablokovat radost z jednoho z nejpřirozenějších projevů, proto stavíme na uvolněném prostředí a hře. Děti prostřednictvím svých maleb házejí kameny do vody, jsou mravencem i vlaštovkou, v lese či na moři cestují i se svými oblíbenými postavičkami ze seriálů a hlavně – u nás se nemaluje dobře nebo špatně. Každý je individualitou s vlastními schopnostmi, možnostmi a to vždy respektujeme,“ podotýká Jitka Kurellová z ateliéru ZaZrcadlem.
 

4x kroužky pro děti jinak
Cvičení s opičkami
Tělocvična Monkey´s Gym je ušita zcela na míru dětem a cvičí a baví se v ní jen ty – pro aktivity dospělých není využívána, jako je tomu kdekoliv jinde. Ani by to nešlo, protože je vybavena cvičícím nářadím speciálně pro nejmenší, ať už se jedná o kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo třeba horolezeckou stěnu. V hodinách nechybí hry s míčem, dovednostní aktivity, trénuje se obratnost i rychlost, hrají se sportovní hry, aby si děti pohyb skutečně oblíbily. Celé prostředí je pozitivní a nesoutěživé, cvičí se v malých skupinkách pod vedením zkušených lektorů a hlavně: každý týden je tady úplně jiný. Více na www.monkeysgym.cz.
 
Ve vodě od miminka až po závodníka
Podlehly vaše děti v létě kouzlu plavání a potápění? Pak jim tu radost ani v září neberte a přihlaste je na kurz plavání. Třeba do Baby Clubu Juklík. Najdete zde vaničku pro nejmenší a dva bazény, které jsou rozděleny pro děti dle věku, hodiny jsou plné vodních her, říkadel, písniček, v lekcích se používá nepřeberné množství plaveckých pomůcek (co byste řekli plavání na ostrově, v domečku nebo potápění ve vraku?), ale především tu odborně vzdělaní instruktoři myslí na pozitivní přístup k vodě. Děti se naučí nejen správně plavat, ale také k ní získají respekt, naučí se správně otužovat a hýbat po všech stránkách. Navíc zde mohou po základních kurzech plavání navázat zcela plynule na plaveckou školu hrou. Více na www.juklik.cz.
 
Malování ZaZrcadlem
Zadání, hodnocení, důraz na detail a věrnost obrazu, tak to vypadá na mnoha kurzech kreslení pro děti.  Na hodinách netradičního kurzu malování ZaZrcadlem je to ale jinak, lektor je totiž součástí dětského světa i fantazie. Děti si tady vyzkoušejí různé techniky kreslení a malování, naučí se tvořit společně a také pomocí hodně netradičních nástrojů! Kurz si klade za cíl rozvinout kreativitu dětí a podpořit jejich sebevědomí, protože zde je všechno správně. Více na www.zazrcadlem.cz.
 
Děti na startu
Projekt Děti na startu podporuje všeobecnou pohybovou přípravu dětí v celé České republice.
Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školkách, sportovních klubech i fitness centrech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. Naučí se ovládat vlastní tělo, správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat či se nebát míče. Vítáni jsou kluci i holky od 4 do 9 let, pohybově nadaní i méně, štíhlí i s nadváhou. Někde kurzy financuje obec a jsou zdarma. Rodiče mohou při splnění docházky na kurzy získat příspěvky ze strany zdravotní pojišťovny či města. Více na www.ceskosehybe.cz.
foto: pixpo.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0385 s