Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


LEPŠÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI – TV tip – ani v šedesáti není pozdě na lásku

11.09.2015   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

LEPŠÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI – TV tip – ani v šedesáti není pozdě na láskuKdyž se obstarožní muž chová jako mladý milenec, nenechá na pokoji žádnou dívku, je zapřisáhlý starý mládenec a s přibývajícím věkem klesá rok narození jeho nových známostí, může to být pro mnohé důvodem k úsměvu. Když však vyhlíží jako Jack Nicholson tak mu vše najednou věříte – i schopnost zaujmout mladinké dívenky i jeho pestrý donchuánský život. 

Americká komedie LEP&SÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI režisérky Nancy Meyersové by mohla být důkazem, že „muži nestárnou.“ Zvláště ne ve věku, kdy je k dispozici viagra a podobné posilovačky. Jenže tělo má své meze. A tak když si v úvodu filmu přijede bohatý playboy Harry Sanborn k erotickým hrátkám s vitální a půvabnou Marin (Amanda Peetová - viz foto) do domu její matky nic se nedaří. Nejprve je v roztoužení nachytá dívčina matka Erica spolu se svou sestrou a když se dvojice konečně dostane k akci Harryho srdce vypoví službu a infarkt mu nedovolí pokračovat.
Harry po prohlídce v nemocnici musí volit klid a ten se mu dostává v domě milenčiny matky. A pečovatelkou se – s přemáháním – stává právě Erica. Proměna jejího vztahu k šedesátiletému Harrymu, od počáteční neskrývané averze, přes postupné sbližování až po společné pozdní milostné vzplanutí je tématem, které nadchne a určitě uspokojí divačky, zvláště ty věkem zralé.

Právě těm režisérka rozumí – vzpomeňte na její romantickou komedii s příznačným názvem PO ČEM ŽENY TOUŽÍ. O dvacet let mladší Erica (viz druhé foto) je úspěšnou, leč osamělou autorkou divadelních her a její proměna v ženu, která po letech znovu objevuje sex i lásku dokáže rozjiskřit každé ženské srdce. Však také za tuto roli byla Diane Keatonová (v 70. letech herečka a partnerka Woody Allena) nominována na Oscara. A sympatický Jack Nicholson se po několika rolích penzistů opět nadechl do svěží herecké i životní formy. Spojení obou hvězd funguje překvapivě dobře, scénář jim byl šit na míru a oni svědomitě dokazují, že patří ke skutečným špičkám na hvězdném nebi.
Režisérka, která je zároveň i autorkou scénáře filmu, dokázala dát příběhu opravdovost a srdečnost, napsala svěží vtipné dialogy a dbala pečlivě na výběr exteriérů, kostýmů i hudební doprovod, v něž mají významné místo francouzské písničky. Mimochodem slavnou píseň Edith Piafové La vie en rose zazpívá jako bonus při závěrečných titulcích sám Jack Nicholson.

Časopis PREMIERE v době české premiéry dal filmu označení  „teenagerovská komedii pro starší a pokročilé“ a doporučil jej „všem škarohlídům, kteří si myslí, že život končí ve třiceti.“  My starší však víme své – však už v roce 1942 nám režisér Vladimír Slavínský titulem svého filmu připomněl, že MUŽI NESTÁRNOU.
Foto: csfd.cz, film.interia.pl, iprima.cz
****************************************
 LEP&SÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI
(Something´s Gotta Give)
USA 2003, režie Nancy Meyersová.
Uvádí v pondělí 14. září od 20,00 Nova Cinema


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0284 s