Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pestrá sezóna v Divadle na cucky právě začíná

22.09.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pestrá sezóna v Divadle na cucky právě začíná Vedení olomouckého Divadla na cucky připravilo na novou sezónu několik překvapení. Novinky uvede domácí soubor, chystá se doslova invaze hostů ze zahraničí. Divadlo nabídne téměř každodenní program, který startuje právě v těchto dnech.

Plejádu významných zahraničních hostů budou v příštích měsících reprezentovat především umělci z Norska v rámci projektu s názvem NORDSPIRACE. „Na základě naší spolupráce s norským kulturním centrem Dansearena nord z Hammerfestu jsme vytvořili unikátní program představení, která budou v průběhu podzimu 2015 - jara 2016 uvedena v Olomouci a nabídnou jedinečný vhled do aktuálních trendů severské scény. Prezentace jednotlivých představení bude následně doplněna o debaty s tvůrci a workshopy pro veřejnost,“ láká intendant divadla Jan Žůrek.


Divácky atraktivní byl už zářijový program, kdy se olomouckému publiku mj. představila nizozemská choreografka se srbskými kořeny Jelena Kostić. „Jelena nás společně se čtyřmi energickými tanečníky a zpěvačkou Iris Ficker pozvala na výpravu do útrob lidské mysli. Taneční představení A Mood For Deep Longing je plné živého zpěvu, divokého tance a tklivé východoevropské hudby,“ prozradil mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. „Netradiční podívanou jsme uvedli v Divadle hudby olomouckého Muzea umění.

Neděle budou v Divadle na cucky věnovány dětem. Cyklus dílen „Malí a na cucky“ zahájily Hrátky se současným výtvarným uměním.


Pro starší publikum soubor premiérově uvádí audiovizuální adaptaci „feťácké bible“ Seš ve stanici ZOO! v aranžmá hudebního skladatele Jana Plíhala. „Vytvořili jsme originální scénickou koláž, která v sobě kombinuje prvky současného tance, zvukové instalace, audiovizuálního umění a světelného designu,“ představuje projekt Jan Plíhal. „Na pozadí zmařeného života mladé Christiane F. můžeme lehce vypozorovat témata, která nás nutí se knihou stále zabývat. Rozpadlé rodinné vztahy, sebeklamy a jejich vrstvení, nezodpovědnost. A pochopitelně závislost,“ doplňuje Plíhal. 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0889 s