Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak připravit kolo na zimní spánek?

18.10.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak připravit kolo na zimní spánek?

Mnoho cyklistů nechává své kolo servisovat před sezónou, nebo v případě, že se něco porouchá. Stejně důležitý je ale také posezónní servis a správný způsob uložení kola k „zimnímu spánku“.  Čas pro tuto péči o kolo nastává právě nyní.

 

„V ideálním případě byste měli kolo po sezóně svěřit odbornému servisu, kde ho dokonale vyčistí a promažou důležité komponenty. Vyhnete se tím nepříjemnému překvapení, které by vás jinak nejspíš čekalo na jaře,“ vysvětluje Karel Studnička ze specializované cyklistické prodejny Ski a Bike Centrum Radotín.

Tímto překvapením by mohla být například zarezlá ložiska středu šlapání, odkud vlhkost při běžné očistě kola sami dokonale jen těžko odstraníte. Častým problémem také bývá zatuhlý řetěz, který je třeba po zimní přestávce vyměnit.

Podzimní doba, kdy již na kolo vyrážíte jen zřídka nebo vůbec, je ideální pro ponechání kola v servisu i delší dobu. Kolo vám tolik nechybí, a tak vám nevadí, když zůstane v servisu týden a déle.

Podzim je ideální pro náročnější opravy

Proto je vhodné podzimní období využít pro náročnější opravy, jakými jsou například repase vidlice a tlumiče. „U těchto oprav se často čeká na náhradní díly i několik týdnů, proto je pro zákazníky velmi nepříjemné podstupovat je v plné cyklistické sezóně,“ varuje Karel Studnička.

Zimní období není pro opravy kol vhodné, většina cykloservisů v našich zeměpisných šířkách totiž v zimě servisuje lyže a k opravám kol se vrací až na jaře, těsně před vypuknutím nové cyklistické sezony. „Jenže v té době se na nás obrací spousta cyklistů, kteří zanedbali posezónní servis, nebo kolo špatně uskladnili a my nestačíme jejich požadavky uspokojovat. Oni si pak musí na první vyjížďku počkat,“ doporučuje Karel Studnička.

Na co rozhodně nezapomenout: Pokud se domníváte, že vaše kolo servis nepotřebuje, alespoň ho po sezóně důkladně vyčistěte, promažte řetěz a uskladněte na vhodném místě. „Kolo by mělo být především v suchu. Pokud už ho musíte mít na balkoně, alespoň ho přikryjte, aby se k němu pokud možno nedostala vlhkost,“ uzavírá Karel Studnička.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0234 s