Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Francouzský akrobatický soubor Cirque Aïtal zahájil podzimní část sezóny

29.09.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Francouzský akrobatický soubor Cirque Aïtal zahájil podzimní část sezónySezona nového cirkusu v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury uvádí předposlední zahraniční představení. Ve svém cirkusovém šapitó, které tentokrát najdou návštěvníci v Borském parku, zahraje francouzský soubor Cirque A?tal do 1. října celkem sedmkrát představení nazvané „Pour le meilleur et pour le pire“ (česky „V dobrém i ve zlém“). Přestože hlavními protagonisty jsou pouze dva akrobaté, herci a také zakladatelé souboru Francouz Victor Cathala a Finka Kati Pikkarainen, z představení odejdou diváci s unikátními a zároveň velmi intimními pocity. “Skvělá vzdušná akrobacie, humor, jemná poetika představují největší přednosti tohoto mezinárodního páru, který tentokrát hraje na podlaze pokryté zemí,” uvádí umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman. Představení je jazykově bezbariérové a užijí si ho i rodiny s dětmi od 6 let.

Pour le meilleur et pour le pire mělo premiéru v listopadu 2011. Za zvuků autorádia při něj vtáhne dvojice akrobatů diváky do svého neobvyklého vztahu. Představení vypráví příběh dvou herců, kteří jsou neustále na cestě, v autě, smutní, veselí, prožívající radostné i smutné příhody, kde se mísí smích se slzami, rytmus s prachem a vůní benzínu. Jde o představení plné poezie, rock’n rollu a humoru. Ve spojení s neuvěřitelnou vzdušnou akrobacií je Pour le meilleur et pour le pire silnou a strhující cirkusovou podívanou.


Cirque A?tal založila dvojice Victor Cathala a Kati Pikkarainen v roce 2004 a Pour le meilleur et pour le pire je jejich druhým představením. Typické pro ně je říkat a tvořit věci jednoduše, pravdivě a přirozeně. Název souboru v oksitánštině znamená “je to tak, jak to je”.


Termíny: 24. (19:00), 25. (19:00), 26. (17:00), 27. (17:00), 29. (19:00), 30. září (19:00) a 1. října 2015 (19:00). Představení trvá zhruba hodinu. 

Sezona nového cirkusu v rámci Plzně 2015 po hostování souboru Cirque A?tal pokračuje se souborem DaeMen / Loser(s) Cirque Company a od 10. do 15. listopadu dalším francouzským souborem Akoreacro a představením Klaxon. Jeho základem je šest akrobatů, pět hudebníků a jeden splašený klavír plus špičková akrobacie.

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.023 s