Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


10 rad, jak vést děti k pohybu

17.01.2016   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

10 rad, jak vést děti k pohybu„Televize, počítačové hry a mobilní telefony vystřídaly v posledních letech u dětí zábavy jiného druhu a snad nejvíce daly na frak sportovním aktivitám. Není divu, že až třicet procent z nich trpí nadváhou a obezitou. Každý žijeme v jiném prostředí, máme jiné časové i finanční možnosti. Ať již ve městě nebo na vesnici, v rodinném domě, nebo v paneláku, každý pohyb se dnes počítá. A pozor: je nutné jít dětem příkladem, protože bez nás rodičů to nepůjde,“ říká Kristýna Přibylová, autorka speciálního cvičení pro děti Monkey´s Gym, která radí, jak děti rozpohybovat.

1. Hýbejte se společně: Vyberte sport, který mohou dělat všichni členové rodiny a ten provozujte. Budete tak se svými dětmi trávit více času a snadněji je pak k pohybu povedete.
 
2. Najděte aktivitu, která baví i vás: Je vždy nejlepší, když aktivita, kterou dítě provozuje, baví i rodiče. Pokud nesnášíte fotbalové zápasy, jen těžko na nich budete chtít trávit každý víkend…
 
3. Nepodceňte pohybovou průpravu: Bez ní to opravdu nejde a s ní je vše mnohem jednodušší. „Kotrmelec, hod míčem, běh, cval, skok – to vše by mělo dítě umět ještě dřív, než se začne věnovat nějakému konkrétnímu sportu intenzivněji,“ upozorňuje Kristýna Přibylová.
 
4. Objevte les: Každá pohybová aktivita se počítá a v lese je tolik příležitostí ke hrám – hod šiškou na strom, slalom mezi stromy, skok přes pařezy a na závěr oblíbené stavění domečků pro skřítky. Uvidíte, že se zabaví celá rodina a ušlé kilometry vám ani nepřijdou.
 
5. Připravte se na občasný odpor: Je nutné vytrvat i ve chvíli, kdy se dítku na trénink nechce. A to je jisté, že takové chvíle nastanou. Pak je třeba mít pevnou vůli a nepolevit.
 
6. Svěřte své děti do rukou profesionálů: Pokud vy sami nesportujete nebo nemáte ke sportu vztah, je nejlepší vyhledat odborníky, kteří dětem dají správnou pohybovou průpravu.
 
7. Zapomeňte na výtah: Schody v paneláku mohou děti v pohodě vyšlápnout. Skvělou motivací je soutěž, kdo bude nahoře první… :-) vzhledem k rychlosti výtahu budou děti často vyhrávat, což pro ně bude o to větší zábava.
 
8. Nepřepalte začátek: „Myslíme okamžik, kdy dítě přivedete k vybranému sportu. Děti mohou lyžovat ve 3 letech, pokud je to baví a jde jim to. Pokud však po prvních pokusech dítě nejeví nadšení a nechce se učit, nenuťte je! Počkejte, až bude zralé. V opačném případě mu sport znechutíte a bude se k němu v pozdějších letech jen těžko vracet,“ varuje Kristýna Přibylová.
 
9. Podporujte děti v tom, co jim jde: Každé dítě je jinak pohybově nadané a bude samozřejmě radši dělat sport, který mu jde. Není důležité, co z něj chcete mít vy, hlavní je, aby mu vybraný sport „sedl“ – bude se k němu pak mnohem raději vracet.
 
10. Nehleďte na počasí: „Déšť nebo sníh vadí většinou jen nám dospělým… V holínkách a pláštěnce se přece dá nasbírat tolik nových zážitků,“ uzavírá Kristýna Přibylová.
 

foto:Monkey´s Gym


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0253 s