Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zapište si do diáře: 21. 11. proběhne již 3. ročník Noci divadel

20.10.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zapište si do diáře: 21. 11. proběhne již 3. ročník Noci divadelDivadelní ústav připravuje již třetí ročník Noci divadel, která si letos opět klade za cíl přilákat do divadel návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů. Noc divadel je nocí nevšedních zážitků, a proto budou mít návštěvníci možnost v divadlech vidět a zažít věci, které jim obvykle během sezóny divadla nenabízejí. V loňských ročnících tak mohli navštívit workshopy, přednášky, autogramiády, prohlídky zákulisí, nebo se zúčastnit bourání scény, besed s režiséry či prohlídek zákulisí malých i velkých divadel. Letošní ročník proběhne opět třetí listopadovou sobotu, tedy 21. listopadu v divadlech po celé České republice. 

Druhý ročník Noci divadel překonal úspěch prvního ročníku v roce 2013. Do projektu se přihlásilo téměř 120 divadel z 29 českých a moravských měst a tato divadla navštívilo dohromady okolo 50 000 návštěvníků. Díky vysoké účasti divadel i veřejnosti se tak česká Noc divadel stala největší akcí svého druhu v Evropě. I během druhého ročníku se podařilo naplnit jeden z hlavních cílů – tedy přilákat návštěvníky, kteří by běžně do divadla nepřišli. Velký úspěch zaznamenal také zvukový spot, který běžel nejen v rádiích po celé ČR, ale divadla ho také několik týdnů před Nocí divadel pouštěla svým návštěvníkům před začátkem představení. Během druhého ročníku Noci divadel se otevřela budova Institutu umění – Divadelního ústavu a kromě informačního centra nabídla návštěvníkům zajímavý vzdělávací program.

V průběhu loňské Noci divadel proběhlo také rozsáhlé dotazníkové šetření, které má napomoci zmapovat divadelní publikum v ČR (žádná relevantní studie na rozdíl od dalších uměleckých oblastí neexistuje). Výsledky dotazníkového šetření jsou zpětně poskytovány divadlům zapojeným do Noci divadel, která díky tomu mají možnost lépe poznat své diváky a modifikovat dle nich svůj umělecký program, PR, marketing a další aktivity. 

V červenci se navíc poprvé představí výstava 23 fotografií z loňského ročníku Noci divadel. Autory snímků jsou výherci amatérské, divácké soutěže, které vybrala odborná porota složená z produkčního týmu IDU a zástupců profesionálních divadelních fotografů. Poprvé bude výstava k vidění na hradě v Ledči nad Sázavou, který je zároveň sídlem divadla „Mimochodem“.  Od září se bude výstava přesouvat mezi jednotlivými divadly, objeví se například v divadle DISK, v Karlovarském městském divadle, v divadle AMPULKA v Třebíči.

Zdroj: Eliška Černá / Institut umění + Foto: wikipedia.org / Maltingsberwick


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0359 s