Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Francouzský akrobatický soubor Akoreacro uzavře program cirkusu Plzeň 2015

10.11.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Francouzský akrobatický soubor Akoreacro uzavře program cirkusu Plzeň 2015Sezóna nového cirkusu v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 se pomalu blíží ke svému konci. Jako poslední zahraniční soubor přijede do západočeské metropole francouzský akrobatický soubor Akoreacro. Ve svém vytápěném šapitó uvede na sídlišti Košutka u nákupního centra Globus pětkrát od 10. do 15. listopadu představení Klaxon, které spojuje vrcholnou - v mnoha ohledech překvapivou - akrobacii s živou hudbou. Na jevišti se střídá desítka akrobatů a hudebníků, aby s obrovskou energií, v neustávajícím frenetickém rytmu vytvářeli zábavné, lehce surreálné, od počátku do konce působivé představení. “Jde o podívanou, kterou ocení i lidé, kteří třeba s novým cirkusem ještě zkušenost nemají - velmi působivá, plná akrobacie, hudby i humoru,” zdůrazňuje umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.

Představení Klaxon se odehrává v atmosféře, kde se obyčejné věci proměňují ve věci magické, kde se nelze divit, když se piano pomátne, krotitel dá zvířatům svobodu, kde zvuk překypuje údernou energií. Představení kombinuje časem prověřené techniky cirkusového řemesla se soudobými přístupy a výzvami. Precizní akrobacie se mísí s neobvyklou invencí, fantazie prolíná realitou. Jde o alchymii hudby a akrobacie. Za doprovodu původní hudby plné vypointovaných kontrastů se všichni diváci vydávají na nepravděpodobné putování, kde fantazie a realita umělcova života jsou jedno a totéž. „Nejde o žádný složitý příběh, jedinou jednotící linkou je zápletka, kdy se náš principál snaží odehrát koncert a ono se mu to celé nějak hatí. Ztrácí se klavír, muzikanti místo hraní létají vzduchem… Hodně si zakládáme na živé muzice a snažíme se, aby nebylo moc poznat, kdo je muzikant a kdo akrobat, ostatně ono se to všechno prolíná,“ nastiňuje Claire Aldaya, jedna z členek souboru.


„Akrobacie je tajemstvím úspěchu představení Klaxon. Je tak neotřelá a neočekávaná, přirozeně plyne z kolektivních scén a navíc je divákům dopřáno nechat se v pravidelných intervalech ukolébat, aby je akrobatická bravura vždy znovu, a o to víc, překvapila,“ napsala v recenzi představení Anne-Christine Tinel. „Jedna scéna střídá druhou ve frenetickém rytmu, od začátku do konce bez jediné prodlevy, člověk aby vůbec stihl otáčet hlavou za vší tou krásou. Dech se tají, člověk se třese, zažívá okamžiky změněného vědomí, opilý radostí se potácí mezi úsměvy a hlasitým smíchem, které se nekontrolovaně derou na povrch, jako tomu jindy bývá u slz,“ popsal představení belgický časopis L’Echo.

Akoreacro žije novým cirkusem již téměř patnáct let. Hravý a poměrně komplikovaný název souboru nic konkrétního sice neznamená, ale najdete tu narážky na pojmy jako accord (akord), corps (tělo) nebo accro (akrobat). Právě tato tři slova jsou podstatou celé jejich filosofie a umělecké tvorby. Oproti tomu jednoduchý název představení „Klaxon“ zvolili umělci proto, že mu rozumí lidé na celém světě. „Zvuk klaxonu se rozezní v okamžiku, kdy Vás někdo hodně naštve, nebo chceme pozdravit někoho, koho máme rádi. Prostě je to takové zvukové vyjádření exploze emocí. A právě tak bychom chtěli, aby fungovalo i naše představení. Jako exploze emocí,“ dodává Claire z Akoreacro. „Jsme patřičně hrdi na to, že nás Petr Forman pozval do Plzně, navíc v době, kdy je Evropským hlavním městem kultury, už se tam moc těšíme,“ uzavírá za celý soubor.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0394 s