Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Objevujte barokní hudbu s Ensemble Inégal

23.11.2015   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Objevujte barokní hudbu s Ensemble InégalEnsemble Inégal je jedním z mála souborů barokní hudby, který ve svých festivalových cyklech každoročně přináší posluchačům objevy dosud neznámých, ale svým významem nesmírně důležitých, hudebních děl českého i evropského repertoáru. Letošní devátý ročník ve svých třech programových řadách opět uvádí přitažlivé novinky v podání tohoto souboru.

Festivalový cyklus v řadě České hudební baroko – objevy a překvapení začal letos v dubnu koncertním provedením žalmů skladatele Jana Dismase Zelenky - PSALMI VESPERTINI I. Tento první nešporní cyklus se dochoval zcela kompletní a byl souborem Ensemble Inégal proveden ve světové premiéře. Na přelomu listopadu a prosince vyjde toto dílo také na CD u nakladatelství NIBIRU, vydavatele nahrávek Ensemble Inégal. Další koncert programové řady (26. listopadu, 19:30, Dvorana Českého muzea hudby, Karmelitská 2, Praha 1) přinese tvorbu jednoho z nejvlivnějších skladatelů poloviny 17. století, českého rodáka Samuela Capricorna, jehož odkazu se věnuje Ensemble Inégal řadu let. Na programu budou tentokrát kompozice Dixit Dominus a Magnificat spolu s novodobými premiérami jeho dalších dosud neznámých děl. Společně s Ensemble Inégal vystoupí německý soubor Batzdorfer Hofkapelle se svým uměleckým vedoucím a houslistou Danielem Deuterem.

 
Soubor nezapomíná ani na nejmenší posluchače a tak ve své pravidelné řadě Ensemble Inégal dětem i letos připravil společně s herci Divadla pod &Sťastnou Hvězdou úspěšné představení Loutkando Grando aneb kouzelné hraní s barokní hudbou. Toto hudebně - edukační loutkové divadelní představení plné fantazie s doprovodem živé barokní a raně klasicistní hudby je velmi oblíbené jak mezi dětmi, tak i mezi dospělými posluchači. &Skolní přestavení jsou již zadána, pro veřejnost se hraje 29. 11. od 17:00 ve Vršovickém divadle Mana, Moskevská 34, Praha 10.

 

Svou premiéru v rámci řady Music Visions, kde se během jednoho koncertního programu setkává hudba různých stylů a hudebních epoch, bude mít komorní divadelní představení s názvem E. M. (15. 12. 2015 v 19:30, Rytířský sál Velkopřevorského paláce, Velkopřevorské náměstí 4, Praha 1). Životní příběh a osobní drama hrdinky divadelní hry Karla Čapka Věc Makropulos se stal hlavní inspirací scénické kompozice pro soprán, loutnu a sólový tanec. V režii Magdaleny &Svecové účinkují Gabriela Eibenová (soprán), Jan Čižmář (loutna, kytara), Andrea Miltnerová (tanec) a Jan Komárek (světelný design). „Na známém příběhu o tajemné „Věci Makropulos“ a z ní vyplývající nesmrtelnosti se hudba proměňuje v čase stejně, jako se odvíjí pomyslná nit života prodlouženého na více jak 300 let. Proto zde zazní písně jak z období renesance, baroka, klasicismu, romantismu, až po hudbu 20. století,“ říká o tomto představení sopranistka Ensemble Inégal Gabriela Eibenová.

 

Více informací o jednotlivých koncertech a vstupenkách naleznete na www.inegal.cz.
Zdroj: Turner PRKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0296 s