Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


5 nejlepších akcí v Evropě

24.01.2016   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

5 nejlepších akcí v EvropěChcete potkat hollywoodské hvězdy? Vydejte se do Berlína! Či se chcete dozvědět, jak se na něžné pohlaví dívali slavní malíři Klimt, Schiele či Kokoschka? Vyrazte do Vídně. V Paříži zase vypukla Picasso mánie. Partnera s sebou můžete vzít zdarma, protože autobusy Eurolines vás do 20. 3. 2016 svezou do 26 měst 2 za cenu jednoho!

Filmové Berlinale plné hvězd
Ve filmové branži je tato akce považována za jednu z nejdůležitějších. Oč se jedná? No přece o mezinárodní filmový festival Berlinale, který se letos koná od 11. do 21. února. Každý rok své i cizí umění přijíždí zhodnotit přes 20 000 filmových profesionálů z více než 100 zemí. Loni se prodalo neuvěřitelných 335 000 vstupenek na více než 400 filmů. O tom, že Berlinale je váženou událostí svědčí i fakt, že pozvání účastnit se festivalu přijímají hollywoodské hvězdy, jakými jsou Nicole Kidman, James Franco, Robert Pattinson, Cate Blanchett, Natalie Portman nebo Ryan Reynolds. A kdo vyhraje prestižní cenu Zlatého medvěda? O tom nerozhodne nikdo významnější než samotná Meryl Streep, která letos přijala pozvání být prezidentkou poroty. Autobusy Eurolines se do Berlína v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 120 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 3 x denně, takže to můžete vzít i tzv. na otočku.
 
Výstava roku ve Vídni: Klimt, Schiele, Kokoschka a ženy
Organizátorům unikátní výstavy, která se koná do 28. února v zámku Dolní Belveder, se podařilo sestavit zcela jedinečnou podívanou – konfrontaci tří slavných malířů Gustava Klimta, Egona Schieleho a Oskara Kokoschky s něžným pohlavím. Pro období 20. století, kdy tvořili, totiž byla typická změna tradičních genderových rolí: hovořilo se o rovnoprávnosti mezi muži a ženami, i snaze projevit své sexuální touhy. Jak to ovlivnilo umělce se dozvíte právě na této výstavě, v níž je každý z nich zastoupen zhruba padesáti díly. Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 2 x denně!

Festival čokolády v Amsterdamu
Dokážete si představit svět bez čokolády? Ne? A jaké jsou trendy v tvorbě této lahůdky? A věděli jste, že stejně jako je tomu u vína, chuť čokolády se liší v závislosti na tom, odkud kakao pochází? To a mnohem více se dozvíte na Festivalu čokolády, který se koná o víkendu 6. a 7. února v Amsterdamu. Poznáte proces výroby, objevíte širokou škálu chutí a ochutnáte nevídané množství příchutí. Kromě toho se seznámíte s nejznámějšími čokoládovými tvůrci a to vše v jedné z nejznámějších “chokolaterií” na světě. Autobusy Eurolines se dostanete do Amsterdamu pohodlně 4 x týdně přes noc (odjezd z Prahy v 17:00, příjezd do Amsterdamu 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 150 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 
Picasso Mánie v Paříži
Až do 29. února bude hlavní město Francie pod vlivem vzpomínek na světoznámého malíře Pabla Picassa. Muzeum Grand Palais uspořádalo chronologickou a zároveň tematickou výstavu, v níž se vrací ke kritickým i uměleckým momentům umělcovy tvorby i jeho života. Uvidíte zde díla ze sbírek pařížského Národního Picassova muzea, Národního muzea moderního umění i ze soukromé sbírky umělcovy rodiny. Autobusy Eurolines se dostanete do Paříže pohodlně přes noc (odjezd z Prahy v 16:00, příjezd do Paříže v 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

Hudební festival roku: Winter jazz v Kodani
Desetidenní Zimní festival jazzu si každý rok získává více a více příznivců z celého světa. Letos se koná 5. až 28. února, naplánováno je zhruba 1 000 koncertů, které se budou konat na více než 100 místech, v klubech, kavárnách, barech, koncertních síních i na open-air prostorech v parcích, na náměstích a podél přístavu. Autobusy Eurolines se do Kodaně v rámci akce 1+1 dostanete dokonce 3 x denně a ve dvou za 2 850 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0411 s