Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Rychle a zběsile intermezzo

16.04.2016   Adriana Šindelářová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rychle a zběsile intermezzoJeště celý rok si počkáme na 8. díl Rychle a zběsile. A tak si zkraťme čekání a připomeňme si sedmý díl, od jehož české premiéry je také právě rok. Sedmé pokračování legendární série Fast and Furious neboli Rychle a zběsile zaznamenal rekordní tržby, bohužel zřejme i kvůli smrti hlavní smrti hlavního představitele Paula Walkera. Mnoho fanoušků netrpělivě čekalo na rozluštění mnoha otázek vyvstávajících z šestého dílu a zároveň byli všichni zvědaví na to, jak si režiséři poradí s tragickými událostmi.

Z hlediska samotného zpracování film pokračuje v trendu „více akce, více střílení, více soubojů“. Oproti prvním dílům, kde šlo hlavně o „pořádně nadupaný káry“ a pouliční závody ve stylu Need for Speed Underground, jsou díly s číslem čtyři až sedm plné kriminálních zápletek a kulek létajících vzduchem. Luxusní auta s vyladěnými poklicemi, extra designem a obrovskými spoilery ve filmu figurují stále, hlavní hrdinové by se přece jen bez volantu a trochou N2O neobešli, ovšem děj se přesouvá od motorů ke zločinu.
 
V sedmičce si bude chtít partu kolem Doma (Vin Diesel) podat rozzlobený brácha Owena Shawa, kolem kterého se točil celý příběh šestky. Deckard Shaw se začne mstít v Tokiu, kde pošle do hrobu Hana. Tím sedmička navazuje na konec šestky a dává nový rozměr událostem Tokijské jízdy (Rychle a zběsile 3). Domovi a celé jeho rodině hrozí nebezpečí, proto se rozhodnou dostat Deckarda dřív, než on dostane je. Aby však Deckarda našli, musí ještě vykonat „menší“ službu na úplně jiném poli. Samozřejmě riskují své životy a ničí ve zběsilých honičkách jedno auto za druhým.
 
Na nezaujatého diváka může film působit opravdu typickým „americkým“ dojmem. Přehnané scény, velice nepravděpodobné situace a nadlidská schopnost hlavních hrdinů trefit se vždy tam, kam potřebují. Když však pomineme tento rys filmu, můžeme na pozadí akce sledovat i mnohem hlubší a smysluplnější poselství. Fanoušci jistě budou souhlasit, že v případě série Rychle a zběsile nejde jen o auta a přestřelky, ale také o rodinu. Dom několikrát v celé sérii vyzdvihuje, že lidé nejblíž kolem nás jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Nejen proto můžeme napříč sérií sledovat dojemný příběh Doma a Letty (Michelle Rodriguez), která přišla o paměť, nebo Briana (Paul Walker) a Mii (Jordana Brewster), se kterou Brian zakládá rodinu.
 
Nejdojemnějším okamžikem celého filmu je pak určitě závěrečné rozloučení Doma s Brianem. Na diváka neznalého všech okolností možná tato scéna působí opět „americkým“ dojmem se snahou o konec, co člověka vezme za srdce. Pro fanoušky to má ovšem mnohem dalekosáhlejší význam. Právě v této scéně vzdává Dom hold Brianovi, s nímž se loučí jako se svým bratrem. Celá scéna však poukazuje i na tragickou smrt Paula Walkera, který během natáčení sedmého dílu přišel koncem roku 2013 o život při ošklivé autonehodě. Jeho smrtí byli otřeseni nejen fanoušci, ale také všichni jeho filmoví kolegové, pro které byl Paul bratrem nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti.
 
 
 
 
VLASTNÍ NÁZOR:
 
Ač se filmová série Rychle a zběsile během let změnila od původního konceptu pouličích závodů do stylu akční kriminálky, jedno zůstává stejné – úcta a pravé životní hodnoty. A právě to je důvod, proč se jít na Rychle a zběsile kouknout. Na filmu nejvíce oceňuji to, co vlastně na první pohled není vidět. A tím je pevné přátelské pouto i mimo filmová plátna. Poslední rozloučení s Paulem Walkerem mě prostě dostalo na kolena a bylo vlastně jedním z důvodů, proč pro mě mělo cenu jít do kina. R.I.P. Paul Walker
 
Obrazové přílohy:
http://i.ytimg.com/vi/uA59s-f8WqM/maxresdefault.jpg
http://gryphongazette.com/wp-content/uploads/2013/12/paul-walker-video-crash-11-13.jpg
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0339 s