Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


5 tipů, kde se naladit na jaro a Velikonoce

27.03.2016   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

5 tipů, kde se naladit na jaro a VelikonoceRodiče s dětmi se mohou připravit na svátky jara vyráběním či sportováním. Milovníci květin a přírody se mohou za inspirací vydat na Velikonoční veletrh do Drážďan nebo do nizozemského Keukenhofu, největšího parku světa. A ti, kdo chtějí volna využít k pořádnému odpočinku, zamíří za wellness procedurami do Rakouska anebo na očistnou samotu na &Sumavu!
 


1. Hledání velikonočního vajíčka: Plnění netradičních úkolů a spoustu jarní a velikonoční zábavy připravili pro nejmenší zdarma pořadatelé celorepublikového projektu Děti na startu, který vede děti k pohybu a zdravému životnímu stylu. O tom bude i akce, která se koná 23. března v Semilech a 24. března v Železném Brodě, vždy od 16 do 18 hodin. Děti budou v přírodě plnit deset úkolů zaměřených nejen na sportování, ale i na seznámení se správným stravováním, první pomocí atd. Také si upletou pomlázku a v případě pěkného počasí mohou dát prostor své fantazii při venkovním kreslení. Na závěr si každý malý účastník bude moci najít své velikonoční vajíčko, které si odnese domů.
 
2. Velikonoční tvoření a tančení: Vlastní velikonoční ozdoby nepřeberného množství si můžete s dětmi vyrobit v sobotu 19. března od 16:00 do 19:00 hodin v tělocvičně Monkey ́s Gym v Galerii Harfa na Praze 9.  Můžete si zkusit uplést jedinečnou velikonoční pomlázku, nazdobit vajíčka nebo si je vytvořit z nažehlovacích korálků, pustit se do papírových vajíček, zajíčků, velikonočních řetězů nebo třeba do zdobení speciální velikonoční keramiky. Po celou dobu bude navíc probíhat zábavná dětská diskotéka! Rezervace není nutná. Vstupné činí 70 Kč u dětí, které navštěvují kurzy Monkey ́s Gym, pro ostatní 170 Kč. Zcela zdarma je vstup na diskotéku, pro každé dítě poukaz na kopeček zmrzliny a krásný dětský koutek. 

3. Velikonoční veletrh v Drážďanech: Tohle je spíš tip pro dospělé, ale není důvodu, proč s sebou nevzít i děti. V Drážďanech se již tradičně před Velikonocemi od 17. do 20. března koná veletrh Dresdner Ostern. Těšit se můžete na pestrou nabídku témat z oblasti zahrady, uměleckých řemesel, chovatelství i aktivit pro rodiny a trávení volného času. Zcela ojedinělá je výstava orchidejí, která je se sto tisíci vystavovaných květů největší v Evropě. A pozor: 18. března v 19 hodin zde začíná „Noc orchidejí“ a návštěvníci si budou moct užít zvláštní atmosféru exotického prostředí. Do Drážďan se třikrát denně, za pouhé dvě hodiny, dostanete autobusy Eurolines, které jsou vybavené dětskými autosedačkami a až do 20. března s sebou můžete v rámci akce 1+1 vzít někoho zdarma! 
 
4. Velikonoce mimo civilizaci: Potřebujte si odpočinout od práce, ruchu města i vymožeností moderní doby? Vydejte se na &Sumavu, kousek od Kašperských hor, ale přitom do míst, kde vám budou do talíře nahlížet srnky. Na samotě zvané Rajsko, kousíček nad řekou Otavou, budete mít nerušený výhled do šumavských luk, lesů a nikdo ani nic vás nebude rušit. Ubytováni budete v dřevěné chalupě tradiční horské výstavby, kde můžete jen tak odpočívat a číst si na velké dřevěné terase, vyrazit na procházku do blízkého romantického kostelíku Mouřenec, kde se natáčela pohádka Anděl Páně, anebo se vydat na cyklostezku. A co objevit německou část &Sumavy, vykoupat se či si zarybařit v řece? Vše je tady možné a další překvapení vás čeká i po setmění: nedopadá sem vůbec žádný světelný smog, a tak je to tu jako stvořené i pro ty, které jindy trápí problémy se spaním. 
 
5. Keukenhof, největší květinový park světa otevírá už 24. března! Každoročně je to největší událost roku, a to nejen pro Nizozemce, kde gigantický park stojí, ale pro celou Evropu; a nutno dodat, že nejen pro tu zahradnickou. Keukenhof, to jsou totiž miliony rostlin důmyslně poskládaných do překrásných uměleckých děl. Ani letos se zahradníci nenechali zahanbit: Od 24. března do 16. května 2016 (to je letošní „otevírací doba“ Keukenhofu) se můžete těšit na květinovou Braniborskou bránu a další skvosty z říše rostlin. Autobusy Eurolines vás od 1. 4.  zavezou přímo před bránu parku, a to hned 3x týdně za 1 700 Kč za Promo zpáteční jízdenku. 
 
 
+ Tajný tip, jak si užít Velikonoce s dětmi
Zapojte děti do plánování. “Vezměte čtyři papíry, označte je jako pátek, sobota, neděle, pondělí a na každý si naplánujte výlet, návštěvu, kino…. A nezapomeňte i na lenošení,” říká maminka čtyř dětí, &Stěpánka &Strougalová z Baby Clubu Juklík.
Zapojte děti do příprav. Součástí zábavy může být i úklid pokojíku či převlečení peřinek. Zadejte úkoly formou hry a vše bude hotové rychleji. Nechte děti vlézt do povlečení, chodit po bytě a dělat bubáky, budou chtít postýlky převlékat každý den.
Vytvořte si své tradice. Vyjeďte na výlet a dětem na louce či v lese schovejte drobnosti, udělají jim velkou radost a budou je mít spojené se společnými zážitky.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0317 s