Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kendare Blake - Dívka z nočních můr

05.05.2016   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kendare Blake - Dívka z nočních můrDívka z nočních můr je druhým a závěrečným dílem Anny krví oděné, na níž jsem se moc těšila a byla jsem velmi zvědavá na to, jak si autorka s příběhem poradí a jak na tom pokračování bude oproti předchozímu dílu. Musím zmínit, že obálka je opět nádherná a já se na ni nemohu vynadívat. 

Již uběhla nějaká doba od chvíle, kdy se Anna obětovala a s duchem obeahmana vstoupila do další "dimenze", kam duchové odcházejí. Cas se s tím pořád nemůže vyrovnat, i když se jeho přátelé Thomas a Carmel snaží, aby šel dál a netrápil se. Brzy ale začne mít zvláštní sny a vidiny, kde Anna velmi trpí. Jsou to ale jen noční můry nebo Cas začíná přicházet o rozum? Anebo Anna nedošla klidu, jak si všichni mysleli? To by ale nebyl Cas, aby přes veškerá varování, že to má nechat být, se nevydal Anně na pomoc. Ale dokáže ji pomoct, když ona je v pekle a on neví, jak se tam dostat? A jaká tajemství před ním celou dobu ukrývá starý rodinný přítel Gideon?

„Dojdu si pro tebe,“ překřičím bubnování. „A dojdu si i pro něj. Pověz mi jak. Pověz mi, jak se tam dostanu!“ Ztuhne. Je tu kouř a vítr a řev a není možné určit, odkud to všechno přichází. Ztlumím hlas. „Anno, co chceš, abych udělal?“ Chvíli mám dojem, že mi nepomůže. Třese se, zhluboka dýchá a s každým výdechem spolkne svá slova. Ale pak se na mě podívá, přímo na mě, přímo mně do očí a mně je jedno, co říkala předtím. Vidí mě. Vím, že mě vidí. „Cassio,“ zašeptá. „Dostaň mě odsud.“     - Dívka z nočních můr, str. 106 -

 
Anna krví oděná se mi moc líbila, ale Dívka z nočních můr byla ještě lepší. V knize teď sice bylo méně děsivých scén, které má Kendare Blake opravdu velmi povedené. Je vidět, že duchařské a čarodějnické téma Kendare opravdu sedlo. Ale autorka to dohnala větší propracovaností děje. První díl měl převážně jednodušší děj a Dívka z nočních můr už byla naopak složitější, měla děj komplikovanější a řekla bych, že i trochu napínavější. Kniha je opět velmi čtivě napsaná a přimíchání mytologie do příběhu, mu přidává na zajímavosti. Děj je opět vyprávěn z Casova pohledu a tak se nám znova ukáže jeho rozporuplná povaha a nerozhodnost. Pořád nad něčím váhá a není si jistý, co má dělat. Hlavně chce pomoct Anně, ale jak to udělat, aby neohrozil své přátele. Ovšem opět mi přirostl k srdci a moc jsem mu fandila, aby to vše zvládl. I ostatní postavy jsme v tomto díle měli možnost poznat zase blíže, ale nejvíce se mi líbilo, že jsme se dozvěděli o všem, co se týkalo athame. V Anně krví oděné jsem si spoustu věcí kolem athame musela domyslet, ale teď to Kendare Blake dohnala a vysvětlila jak jeho vznik, tak i celou jeho historii.
 
Knihu určitě vřele doporučuji. Kendare Blake nám dokázala, že každý její další dílo je lepší a lepší. Tento díl byl nejen povedený sám o sobě, ale jako ukončení série se také velmi vydařil. Určitě ale nemusíte smutnit, že se s Annou loučíme, od této autorky již vyšla nová kniha z její další série a já věřím, že jistě bude také velice povedená.

Kendare Blake - Dívka z nočních můr
Baronet, 2013
288 s., 279 Kč


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0646 s