Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sympaťák se saxofonem

24.05.2016   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sympaťák se saxofonemV 90. letech ho znal snad každý. Facundo Arana si coby blonďák Ivo z argentinské telenovely Divoký anděl podmanil srdce žen i dívek ve více než 80 zemích světa. Jestliže se domníváte, že tím to taky skončilo, nemáte ale ani trochu pravdu...
 

Kdo by nepamatoval éru argentinských telenovel konce 90. let? Za krásnou Esmeraldou sotva zaklaply dveře a někdejší ředitel Novy, Železný, už už tasil další trumf pro všechny romance-chtivé divačky. „Po světě to sklízí obrovský úspěch, určitě se vám to bude líbit.“ Divoký anděl, přestože postavený na stejně chatrných základech jako ostatně drtivá většina telenovel, místy vynikal překvapivě dobře vypointovaným… dobře, to je asi silné hodnocení… řekněme „dobrým“ vtipem. Nemalou zásluhu na tom měla ústřední herecká dvojice, půvabná Natalia Oreiro a její herecký protějšek Facundo Arana (ano, to jméno...přes veškerou profesionalitu...je opravdu síla). Jestliže Esmeralda, pojednávající o slepém sirotkovi, který posléze k rodině, milenci, lásce...a taky ke zraku dojde, byla brána naprosto vážně ( ?!? ), protagonisté Anděla zjevně velmi dobře věděli, s čím mají tu čest. A tak jestliže člověk přetrpěl  - fanoušci prominou - stupidní scény týkající se ostatních postav (nevím jak, já jsem to dokázala jen díky YouTube, kde se to dá přeskočit), zbyla mu sice hloupá, ale přesto značně návyková romance s místy nečekaně dobrými hereckými výkony, humorem a někdy i dost uvěřitelnými emocemi.
 
Unavena intelektuálními filmy, lidmi, postrádajíce jakoukoliv romantiku v osobním životě, ale také částečně na protest každodenním zprávám, obsahujícím slova jako je imigrant, vražda, smrt, podvod a jiné...jsem ve svých 33 letech dobrovolně zvolila tento prý nejzoufalejší typ ženské zábavy. A musím s politováním, ale i se smíchem zkonstatovat, že mi těch 270 dílů uběhlo velice rychle (ale nezapomeňte, že jsem přeskakovala... ). Facundo Arana, kromě toho, že na něm opravdu něco je, se totiž po bližším ohledání na Googlu ukázal coby nečekaně zajímavá osobnost. A to se pak i na takový škvár, jakým Anděl je, dívá o poznání lépe.
 
Nutno poznamenat, že od prvního uvedení tohoto dílka uběhlo už neuvěřitelných 18. let. Jestliže Milagros alias Natalii Oreiro dnes její fanoušci identifikují snad jen díky popiskům u příslušných fotografií (patrně kvůli plastickým operacím si už téměř není podobná),  čtyřiačtyřicetiletý Arana "zraje" a vypadá  spokojeněji než kdy předtím. Elegána v obleku ale rozhodně nečekejte. V civilu herec vyznává pohodlné outdoorové oblečení. Jak by taky ne? Příroda, psi, hudba, hory, cestování, anebo rodina čítající tři malé děti -  to všechno naplňuje svět tohoto charismatického muže. A na to se prostě košile od Armaniho nehodí.
 
Snad kvůli rakovině v raném věku dokázal Facu, jak mu přezdívají fanoušci i přátelé, po většinu své dosavadní kariéry zůstat nohama pevně na zemi. Domácí tisk o něm hovoří veskrze kladně, za gentlemana prý platí i mimo obrazovku. S Natalií Oreiro, s níž herce pojí velké přátelství, se na ni vrátil v roce 2006 prostřednictvím telenovely Jsi můj život. Ta se záhy stala nejúspěšnějším pořadem v historii Canalu13 a vzhledem k tomu, že práva na její odvysílání koupilo hned 60 zemí světa, Facu Arana jistě hladem netrpěl.
 
Sympatický Argentinec by se každopádně dokázal uživit i jinak. Svoji velkou vášeň – hru na saxofon – a chraplák ve stylu Dalibora Jandy by bylo škoda nevyužít, a tak Arana (velkou měrou díky manželce) založil v roce 2014 kapelu „The Light Blue Orchestra“. První CD, vydané v témže roce, obsahuje sice „jenom“ cover verze slavných hitů, ale jak výběr tak jejich provedení jsou přinejmenším hodně povedené. K písni  Stand by me Arana natočil pohodový klip, jehož hlavní protagonista – malý chlapeček – si objedná Aranovu kapelu, aby mu zahrála pro jeho dětskou lásku. Neotřelé, příjemné a vtipné. (https://www.youtube.com/user/FacundoAranaVEVO) Ani další videa k debutovému albu neurazí. Ačkoliv jde o pěkně sestříhané záběry z živého vystoupení, chytlavé melodie stejně jako přátelská atmosféra koncertu člověka pohladí po duši.
 
To, že jak Arana tak Oreiro jsou kromě herectví zapálení muzikanti muselo logicky vyústit ve vzájemnou spolupráci. Stal se jí klip k písničce provázející většinu zamilovaných scén v Divokém andělovi – Me Muero de Amor. Protože oba herci mají velikou fanouškovskou základnu v Rusku, Oreiro písničku zpívá v ruštině a té je tudíž poplatný i děj klipu. Přes poněkud zvláštní sekvence Arany v ruské (?) uniformě, milování na desce klavíru vypadá opravdu úchvatně a poprvé si tady dovolím hovořit i o nějaké umělecké kvalitě (https://www.youtube.com/watch?v=6rGhLrNLeRg).
 
Pomineme-li Aranovu profesionální provázanost s oblíbenou Milagros, tou osudovou ženou v životě Facu Arany zůstává od roku 2007 modelka a moderátorka Maria Susiny. Oženil se s ní o pět let později a rodinný život se třemi dětmi a psem mu zjevně svědčí.  
 
Pokud se domníváte, že s předchozím odstavcem jsou veškeré naděje na flirt s tímto sympaťákem ta tam, nevěšte hlavu. Pokud právě lezete na Mount Everest, pozorně se dívejte okolo. Možná totiž se svým idolem zabivakujete. Poslední zprávy hovoří o špatném počasí, takže dost možná i několik dní...Jestliže vás ovšem vysokohorská turistika neláká, zkuste raději v teple svého domova film se svým oblíbencem. Ten poslední se jmenuje Tocar el Cielo a najdete ho...najdete ho.
 
Pokud jste dočetli až sem, přijměte omluvu za poněkud „uvolněnější“ pojetí článku. Můžu si ho ale protentokrát dovolit. Veškeré informace, přehledně, logicky, doplněné bohatou galerií a aktualitami z Aranovy kariéry, totiž naleznete na nikoliv španělských, ale českých webových stránkách http://facundoarana.cz. Rozhodně je navštivte, stojí totiž opravdu, už svým provedením, za to.

PS: V den publikace tohoto článku Facundo Arana oznámil pokoření Mt. Everestu. Ale stále platí, že dolů poleze ještě dva týdny, takže...víte co. :)

foto: facundoarana.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Michaela Wilhelmová - 25.5.2016 - 20:16

:)
Moc pěkně napsaný.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1662 s