Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Martina Trchová s novým albem v Dejvicích

31.05.2016   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Martina Trchová  s novým albem v DejvicíchJedna z nejvýraznějších autorek své generace představí už zítra v Kavárně Potrvá své třetí album.

Ve středu 1. června 2016 od 19:00 se na scéně dejvické Kavárny Potrvá uskuteční již 95. díl písničkářského cyklu Open Mic Potrvá. Hlavním hostem bude zpěvačka a výtvarnice Martina Trchová. Ta spolu se svým Triem pouhé dva týdny po křtu uvede nové album Holobyt.
 
V rámci pořadu, jehož podstatou je všem zájemcům otevřené pódium, se dále objeví přinejmenším šest dalších autorů, mezi nimi například německý písničkář Jonathan Langer, akustické trio Krtek utek či teprve 10letý strakonický kytarista Rudolf Prušák.
 
„Martina Trchová je jedno z těch jmen, která by z našeho úhlu pohledu už dávno měla figurovat ve vysílání rádií a na všech inteligentních festivalových scénách,“ říká koordinátor Open Micu Jan Řepka. „Po patnáctileté dráze by bylo opravdu na místě, kdyby si ji širší veřejnost všimla a přiřadila ke svým starším oblíbencům. Hegerovou, Navarovou nebo Radůzou všechno neskončilo; tradice žije dál –“
 
Open Mic vznikl v roce 2007 v Praze, kde se dnes koná každou první středu v měsíci v Kavárně POTRVÁ (Srbská 2, metro A Hradčanská). Vstupné dobrovolné, začátek v 19 hodin. Během devíti let se scéna etablovala jako vzor svého druhu, dala vzniknout sesterskému cyklu v Brně a nepřímo mnohým dalším po celém Česku.
 
V programu Open Micu se představilo již více než 500 různých autorů. Pozvání přijalo mnoho významných osobností (Ivan Hlas, Jiří Tichota, Jan Burian, Longital, Justin Lavash); vedle nich ovšem hráli (a kdykoli si mohou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Voil?, Pokáč, Zuzana Mikulcová, Jan Žamboch nebo Jakub Ondra.
 
Podstatu akce vystihla ve zkratce kanadská autorka Ora Cogan: „Open Mic vytváří jedinečný prostor pro objevování a spolupráci hudební i obecně kulturní. A jako takový pomáhá umělecké kruhy propojovat, a to na místní i na mezinárodní úrovni.“
 
Zájemci z řad autorů i posluchačů najdou podrobné informace na internetových stránkách www.openmic.eu.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s