Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KDYŽ MUŽ MILUJE ŽENU – TV tip

10.06.2016   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KDYŽ MUŽ MILUJE ŽENU – TV tipZdálo by se, že jde o typicky americkou idylku – milující muž, krásná manželka, dvě veselé a šťastné děti, zajištěný bezstarostný život. Ale jen na první pohled. I ve zdravém jablku může začít hlodat červíček a v každém vztahu může vyvstat nečekaný problém, který je nutno řešit
Pilot Michael Greene (Andy Garcia) a jeho manželka Alice (Meg Ryanová) jsou spolu již několik let. Jejich láska se zdá být stejná jako v den, kdy se poznali, žije se jim dobře a zdárně pečují o dvě milované dcery. Dokáží být spolu šťastni a čas přijde i na žertíky – například když hned v úvodu si „hrají“ v baru na to, že se neznají a že se do sebe právě začínají zamilovávat.  Když se podíváte na fotografii z filmu – jakoby přímo dokládala sen o americkém idylickém štěstí, jemuž k pohádkové selance nic nechybí.

Jenže film je umění dramatické a tak divácky zajímavé dílo musí být založeno na dramatickém zvratu. Ten přichází v tom, že mladá žena začíná pomalu ale jistě propadat tajné neřestialkoholu. Nejprve to jsou jen potají schovávané lahve na různých místech, poté se jí začíná vymykat výchova dcerek a pak již začíná chodit domů ve značném stupni podroušení a občas způsobí nějaký ten společenský skandálek. Na počátku možná byla nuda z předem naplánovaného a zajištěného života, kdy sice chodí do zaměstnání (dělá výchovnou poradkyni ve škole), ale o domácnost se jí stará čínská hospodyně. Možná i pocit, že se jí muž plně nevěnuje, když jako pilot doma dosti často chybí. K tomu přistupuje pocit, že se jí život vymyká z rukou a že je toho na ni tak akorát dost.
Když muž miluje ženu – což v tomto případě plně platí – pak udělá vše, aby jí pomohl a vztah udržel. Když nepomůže oddech na luxusní dovolené v Mexiku, je Michael nucen svoji ženu svěřit do péče protialkoholní léčebny. Dokáže se Alice vyléčit? Dokáže se dát rodina opět dohromady?

Protože jde o americký romantický film odpovědi na otázky jsou naprosto jasně kladné. Ale, že cesta ke šťastnému konci nebude jednoduchá, je také jasné. „Náš film začíná tam, kde většina jiných končí,“ řekl o svém filmu režisér Luis mandoki. „Většina milostných filmů končí ve chvíli, kdy spolu hlavní hrdinové začnou žít. Tento film začíná v nejkomplikovanějším okamžiku, kdy je čeká ta největší práce.“
Film je modelovým příkladem, jemuž můžete (ale také nemusíte) věřit. Odborníci říkají, že ne vždy se podobný problém dokáže vyřešit a ani láska nemusí být vždy tím pravým lékem. Ale co platí v životě nemusí divák čekat v kině. Tady chce iluzi – a tu mu američtí tvůrci rádi podají se všemi atributy láskyplné romance se zvraty, které k tomu opepří i sentimentem, bez něhož by to ani nešlo.

Je třeba přiznat, že oba hlavní aktéři – jak Andy Garcia tak Meg Ryanová se zhostili svých rolí nadmíru zdařile. K diváckému úspěchu napomohla i hudba Zbigniewa Preisnera (kterého si diváci zamilovali u filmů Krzysztofa Kieslowského než se plně prosadil v zahraničí). Titul dala filmu letitá písnička Percyho Sledgea When a Man Loves a Woman (možná si někdo vzpomene i na její poměrně zdařilou českou verzi Jen já ví, jak pláče muž v podání Pavla Nováka).
Foto: kinobox.cz, csfd.cz
********************************************
KDYŽ MUŽ MILUJE ŽENU
(When a Man Loves a Woman)
USA 1994, režie Luis Mandoki
uvádí ve středu 15. června Nova Cinema od 20,00 hodin


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0628 s