Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Získá si Schweighofer vaše srdce?

02.08.2016   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Získá si Schweighofer vaše srdce?Po komedii „Chůvák“ přichází příští týden do kin „Nejlepší den“, další z filmů jednoho z bezesporu nejzajímavějších a nejschopnějších současných německých režisérů, Matthiase Schweighofera.

Na splnění svých přání není nikdy pozdě. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy . . . Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den.

Text distributora

 
Tvrdím o sobě, že jsem byla patrně první českou fanynkou v Německu notoricky známého režiséra a herce, Matthiase Schweighoffera. Někdejší objev jiné německé celebrity, herce a režiséra Tila Schweigera, se během posledních let vypracoval v jednoho z nejúspěšnějších filmařů současného německého filmu. Sweighofer nepatří mezi prvoplánové krasavce. Dost možná právě naopak. Je ovšem nesmírně talentovaný – je skvělým hercem, zpívá, umí hrát na několik hudebních nástrojů a jak v posledních letech opakovaně dokazuje, je také zatraceně dobrým režisérem. Bohužel, jeho doposud nejlepší filmy – a že jich nebylo málo -  česká produkce míjela. Chůvák herci neudělal nejlepší vizitku, patřil mezi méně povedené a nadcházející komedie Der geilste Tag (Nejkrásnější den) při nejlepším aspiruje na remake skvělého filmu Klepání na nebeskou bránu od výše zmíněného Tila Schweigera. Téma umírání je v posledních letech v kurzu a osobně Schweighofera podezřívám, že myšlenka na přijmutí hlavní role v Nejlepším dni dost možná souvisela s obrovským úspěchem amerického snímku Hvězdy nám nepřály. Ať už to bylo jakkoli, Nejlepší den bych podle traileru typovala okolo 60% ale když už nic jiného, dává další příležitost českému divákovi poznat tohoto skvělého herce, který u nás zatím prostor v českých kinech moc nedostává. V Německu byl film uveden zhruba před rokem bez větších ohlasů, uvidíme, jaký bude a jak se bude líbit nám.

foto: BontonfilmKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1393 s