Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tomáš Klus v sukních?

10.08.2016   Kateřina Sovová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tomáš Klus v sukních?Tohle přirovnání nemá ráda. Každopádně, lepší k nevšednímu talentu mladé, teprve patnáctileté písničkářky Terezy Balonové bych hledala asi marně.

Kocouří scéna Prázdnin v Telči patří méně známým anebo začínajícím muzikantům. A je vždycky příjemné, když se mezi nimi vyloupne někdo výjimečný, někdo, kdo má našlápnuto hodně dobře. Kupříkladu mladá písničkářka Tereza Balonová, kterou si hravě dokážu představit na o poznání větších pódiích. Její písničky mají nápad, originální zvuk a hlavně nenudí. Terezu objevil folkový muzikant z o poznání známějších Jauvajs, Jakub Linhart. Co bude s touhle sympatickou, hudební zkušenosti sbírající blondýnkou, ukáže čas. Přestože Tereza, které minulý rok vyšla první deska nazvaná Alchymie, neskrývá zcela oprávněné obavy ohledně kariéry v showbussinesu, po shlédnutí jejího koncertu bych jí osobně velmi přála, aby vydržela. Proč? Protože muzikantů je hodně, ale těch opravdu dobrých jako šafránu. V následujícím rozhovoru se vám Tereza představí trochu blíž.
 
Jak dlouho hrajete?
Na kytaru hraju devět let, začala jsem hrát v 1. třídě. Chodila jsem do ZU&S, ale nejvíc mě asi naučil písničkář Martin Rous.
 
Snila jste někdy o vystupování na veřejnosti?
Hudba mě táhla v podstatě od malička. Ve dvou letech jsem dostala takový malý klavírek a hrozně mě to chytlo, ale o tom, že bych někdy někde vystupovala, to mě nenapadlo.
 
Kdy se to tedy „zlomilo“?
Vystupovali jsme veřejně už na lidové škole, ale když mi bylo 12 let, oslovila mě známá, Martina Mrňavá, že napsala text k výročí založení kostela v Chabrech a jestli bych k tomu nesložila hudbu. Mělo to úspěch a tak vlastně začala naše spolupráce. Ona psala texty, já skládala hudbu. Vznikly písničky jako Alchymista, Žít na plno a jiné, které najdete na mojí desce.
 
Vy ale skládáte taky sama, že?
Začalo mě to hodně bavit, je to určitá svoboda. Na poslední desce, protože se natáčela zhruba před rokem, mám ale jenom dvě, tři písničky, zbytek dělala Martina (Mrňavá).
 
Vám je 15 let, takže jste právě dokončila základní školu. Předpokládám, že s takovým talentem půjdete na konzervatoř.
O konzervatoři jsem uvažovala, ale mám pocit, že to studium nemá nějaké pořádné pokračování, takže jsem na gymnáziu. Jdu přece jenom na jistotu, taky proto, že asi budu chtít později studovat vysokou školu.
 
To ale zní, jako že z vás nebude písničkářka na plný úvazek?
Zatím mám hudbu jako koníček. Samozřejmě jsem o tom (o hudební kariéře) uvažovala, ale pravdou je, že muzikanti jsou dneska docela chudáci. Potřebuju něco, abych se uživila. Ráda vystupuju, ráda bavím lidi a nechávám téhle možnosti otevřený vrátka.
 
Začínající muzikanti se rádi účastní různých soutěží. Jak je to s Vámi?
Získala jsem 3. místo na dětské Portě, což je docela prestižní záležitost. Když je možnost, ráda se přihlásím. Mám toho hodně, dělám totiž ještě beach volleybal.
 
Máte nějaké vzory?
Ráda poslouchám AC/DC – ti jsou moje srdcovka anebo Guns and Roses, což není moc podobný tomu, co hraju. Skutečný vliv na moji tvorbu měl Kuba (Linhart) z Jauvajs, který byl mým třídním učitelem a začal mě brát po festivalech, hrával nám na kytaru a celkově mě hodně inspiroval.
 
Pokud vás Tereza zaujala a chtěli byste ji vidět osobně, nejbližší vystoupení bude 13.8.2016 v Mníšku u Liberce na Rozmarném létu. Začátek v 18:00 hodin.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0306 s