Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Podzim s knihou v ruce

29.09.2016   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Podzim s knihou v ruceDen se začíná krátit, večery prodlužovat a dobrou knihu abys pohledal. Není na škodu oprášit nějaké ty knižní kousky, které by se mohly na podzimní čas hodit.
Někteří vyčkávají do předvánoční nabídky, přesto se tento i minulý rok vydalo velké množství čtiva, co udělá radost nejednomu knihomilci.
Co za případné čtení stojí a čemu se raději vyhnout najdete v tomto článku. Věřím, že nejedna kniha z tohoto seznamu, potěší.

Pán věže
Anthony Ryan
nakl. Host, 2015

Letos nakladatelství Host opět přichází s dalším pokračováním rozsáhlé ságy "Ve stínu krkavce" s tajuplným názvem Královna ohně. Třetí díl skotského autora Anthony Ryana znamená opět další krok k naplnění osudu hlavního hrdiny Vélina al Sorny.

Koncem loňského roku skončilo vypravování druhým dílem, který vyšel pod českým názvem Pán věže a nutno přiznat, že se většina knihomolů na tento díl těšilo jako malé děti.
Anthony Ryan svoji literární prvotinou strhnul milovníky dobrodružné historické fantasy k naprostému nadšení. Těžko odhadnout, co způsobilo takový hlad po podobné literatuře v období, kdy jsou knižní pulty přehlceny podobně vzhlížejícími tituly. Věřme, že je to převážně kvalitou tohoto románu.
První díl nadchnul, druhý rozdělil fanoušky na dva tábory. S rozpaky přivítali lehké odklonění pozornosti od jednoho ústředního hrdiny Vélina k vícero postavám, přesto opět panovala shoda, že se jedná o mimořádně zdařilý kousek.
Zcela subjektivně mohu říci, že na podobnou knihu se opravdu čekalo již delší dobu. Kvalita dohání kvantitu (každý díl se pohybuje kolem 600 stránek poctivého překladu). Milovníci příběhů Robina Hooda mohou v této sérii najít velkou dávku dobrodružství, tolik potřebnou pro dnešní znuděnou dobu. Vélin splňuje charakterové vlastnosti správného muže, bojovníka, velitele, i přesto, že do čistoty Mirka Dušína je na hony vzdálen.
Knihu přečte během několika málo večerů. Nadchne, nepustí. Celý příběh je promyšlen do posledního detailu. Sérii "Ve stínu krkavce" mohu jenom doporučit!

 

Popel ve větru
Kathleen E. Woodiwiss
Ikar, 2016


Píše se rok 1863 a my se ocitáme v New Orleans, v městě vyčerpaného válkou Severu proti Jihu. Alaina MacGarenová přišla ve válce o rodinu, domov i místo, kde od dětství vyrůstala. A protože platí známé rčení, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, utíká před Seveřany jako kriminálník.
Nezbývá jí nic jiného než se v chlapeckých šatech vydat do New Orleansu a souhlasit s prácí v místní nemocnici.
Jako chlapec se tak seznamuje se seveřanským lékařem, kapitánem Colem Latimerem. A co čert nechtěl, místo nenávisti přichází nepozorovaně mnohem příznivější pocity. Jenže minulosti se utéci nedá...
Kathleen E. Woodiwiss patřila zřejmě k těm nejromantičtějším autorkám své doby. Příběhy milovala od dětství a čtenářky dnes milují pro změnu ty její. Raději při své prvotině přistoupila na paperbacková vydání, než aby musela škrtat ve svých knihách.
A jaký pocit si lze z jejich příběhů, včetně Popelu ve větru odnést? Pokud se do knihy vrhnete s vědomím, že se jedná o love story, pak odejdete s tím nejlepším pocitem, kterým lze po dočtení, knihu opustit. Jedná se totiž o čistě romantický příběh, kde hlavní hrdinové proživají pocit lásky, postupně, pomalu, ale o to silněji.
Za sebe mohu říci, že je někdy velmi osvěžující po takové knize sáhnout. V neustálém přívalu katastrofických zpráv přináší podobné čtivo uvolnění. Žádné odřezané kousky lidských těl, nekonečné příběhy inspektorů, kde brutalita děsí. Ne. Prostý lidský příběh, kde si odpočinete.

Knihu mohu bez špatného svědomí doporučit. Nejenom romantickým duším, ale i těm, kteří potřebují na chvíli prostě jenom nějakou tu hezkou pohádku pro dospělé.


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0295 s