Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vystavuje (nejen) Milan Maur

08.02.2017   Ivo Fencl   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vystavuje (nejen) Milan MaurGalerie města Plzně na rohu tamního ústředního Náměstí Republiky vystavuje až do jara (a přesněji řečeno do 26. března) práce Kateřiny Slípkové, Jana Samce a Milana Maura.


Prvně zmíněná abstraktní malířka (a žačka keramika Františka Pavlase) se tu ocitá ve společnosti hned dvou žáků profesora Jiřího Patery, přičemž ten druhý z nich Milan Maur prezentuje také starší svoji tvorbu, odvíjející se především z dosavadním tří jeho Cest za sluncem v (1989, 2007, 2016).

Během těchto výprav Maur nejenom kreslil a filmoval slunce, ale rovněž fotil a psal a dokonce i sbíral „náhodně“ mu do cesty vstoupivší předměty (asi jako to svého času provozoval také František Skála cestou na výstavu v Itálie).

Maur dokonce pořídil akustický záznam některých svých kroků a videozáznamy krajiny, do které se ponořoval. Nu, a sofistikovaným vrcholem té všestrannosti na cestách „za sluncem“ je jistě i GRAF výše zmíněného akustického záznamu.

Výstava Milana Maura, Kateřiny Slípkové a Jana Samce, která byla 26. ledna 2017 uvedena proslovem Jaromíra Zeminy (v němž mimo jiné vyzdvihl úlohu sympatických mu outsiderů), je součástí cyklu Plzeň a svět; nicméně všichni tři výtvarníci (ať je již jejich „světovost“ na kterékoli úrovni) jsou úzce spjati právě s Plzní.

Pokud máte čas v neděli 5. března, dostanete se na tuto plzeňskou výstavu dokonce zadarmo, a mezi třináctou a šestou hodinou si zde lze dík galerijní lektorce Alešce Čeňkové pohrát a zapracovat v uchystaných tvořivých „dílnách pro děti a rodiče“ (a viz fotografie z obdobné díly ještě nezimní).

Milan Maur (*1950) současně a rovněž do 26. března vystavuje obrazy i ve Velké galerii GAVU v Chebu, a to spolu se svým vrstevníkem (znají se, a to od roku 1978), malířem Václavem Malinou (*1950).


Související: http://www.literarky.cz/blogy/ivo-fencl/23638-kateina-slipkova-jan-samec-a-milan-maur-v-unorove-a-beznove-galerii-msta-plzn


 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0382 s