Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


CO JSME KOMU UDĚLALI? - TV tip – Rodičovské problémy dneška

03.03.2017   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

CO JSME KOMU UDĚLALI? - TV tip – Rodičovské problémy dneškaFilm, který vzbudil (a jistě vzbudí) velký ohlas. Zlé jazyky (a distributor filmu) tvrdí, že na životě je krásné to, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například rodina Verneuilových si byla jista tím, že se jejich čtyři nádherné a inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A dopadlo to jak?Problémy s dcerami na vdávání jsou vděčným tématem pro filmová dramata. Ještě na přelomu 18. a 19. století měla paní Dashwoodová (hraná Gemmou Jonesovou) ve filmu ROZUM A CIT (Ang Lee, 1995) jedinou starost – sehnat pokud možno bohatého a vlivného ženicha. Ostatně jsme o tom ve webmagazinu psali. To dnešní dcerušky si již nenechají do svých nápadníků i případných zasnoubení či vdavek od rodičů zasahovat. Mnohdy je to šok, když si dcerka přivede domů svého vyvoleného – vzpomeňte na klasický příklad ve filmu HÁDEJ, KDO PŘIJDE K VEČEŘI? (režie Stanley Kramer, 1967). Zdárná dcera (hraná Katherine Houghtonovou) představí svým rodičům (Spencer Tracy a Katherine Hepburnová) svého nápadníka – milého, leč  černého Sidney Poitiera.

Čeho se dočkala francouzská rodina Clauda a Marie Verneuilových (Christian Clavier a Chantal Lauby)? Oba jsou svým založením milovníci staré dobré Francie s jejími konzervativními hodnotami a jsou silně věřící katolíci. Ve svém okolí patří mezi vážené občany a svým čtyřem dcerkám Isabelle, Odile a Ségol?ne a Laure (Fréderique Bel, Julia Platon, Emilie Caen a Elodie Fontan) se vždy snažili vštěpovat ty správné hodnoty – pochopitelně jejich vlastní. Život však přináší nečekaná překvapení. Nejen, že se musí rodiče srovnat s moderními technologiemi jako je internet a mobil. Ovšem co s multikulturní či náboženskou tolerancí, příznačnou pro dnešek?  
Jejich dcery si do života odnesly mnoho dobrých rad i zásad, ale své ženichy si našly samy. A rodiče se s nimi museli smířit, přestože si první dcera vzala muslima, druhá Žida. A třetí se vdává za Číňana (Ary Abitten, Medi Sadoun, Frederic Chau). Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou“ svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese (Noom Diawara), spořádaného katolíka. Jenže…

Umíte si představit jak může dopadnout rodinná sešlost celé rozsáhlé rodiny o Vánocích? Prozradíme, že sice konflikty vzniknou, ale nakonec půjde spíše o vzájemná hašeření mezi „Koghenem“, „Arafatem“ a „Jackie Chanem“. Budete si při nich velmi dobře bavit, stejně jako diváci ve Francii, kde film patřil k nejúspěšnějším titulům roku, ale i v Německu a  Belgii. Film je komedií a je postaven na rozdílnostech jednotlivých manželů.
Konfrontace tří rozdílných kulturních světů, náboženství a postojů k životu, podnikání a obchodování je zde vyjádřena přímo ukázkově v typických projevech. Že nakonec všichni najdou k sobě cestu a třeba Žid naučí muslima podnikat? Jinak to v komedii dopadnout nemůže. A přitom je to happy end logický a očekávaný.

„Zjistil jsem, že ve Francii je nejvíc smíšených manželských párů – a to jak z hlediska původu, tak víry. Je to celých 20 procent proti třem procentům v sousednáích evropských zemích. A to byla hlavní inspirace pro tento film,“ říká režisér Philippe de Chauveron.
Fota: fdb.cz, amazon.fr, tv-archiv.sk
****************************************
Co jsme komu udělali?
(Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?)
Francie 014, režie Philippe de Chauveron,
uvádí Prima Max v pondělí 6. dubna od 20,15 hodin
 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0278 s