Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Ostrava opět zazáří v barvách hudebních hvězd

08.05.2017   Kateřina Sovová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ostrava opět zazáří v barvách hudebních hvězdMultižánrový hudební festival Colours of Ostrava, pořádaný ve známé industriální kulise Dolních Vítkovic, letos oslaví svoje 16. narozeniny. Seznam zvučných jmen, pozvaných na jednu z údajně 10 nejlepších hudebních párty v rámci starého kontinentu, je opravdu impozantní, a ani vy byste letos v Ostravě neměli chybět.

Svobodný a nezávislý festival pro svobodné a nezávislé umělce a publikum. Právě takhle prezentují Colours of Ostrava jeho organizátoři. Rok od roku rostoucí zájem o oněch několik vzácných dní nabytých hudbou, divadlem a workshopy hovoří sám za sebe. S pohledem zpět do historie festivalu se nakonec není co divit. Bystré oko pořadatelů CoO dokázalo v minulých letech zaostřit na velmi zajímavá jména (Woodkid, Of Monsters and Men...), která bychom jinak u nás asi jen stěží kdy slyšeli, a to každý musikofil rozhodně ocení. Festival už dávno není jenom o hudbě, ale svůj čas může každý z návštěvníků rozdělit mezi nejrůznější doprovodné aktivity. Na stránkách festivalu nechybí přehledné praktické informace ohledně ubytování, cenách vstupenek, dopravě a mnohém dalším. 16. ročník si navíc pro své příchozí přichystal novinku v podobě jednodenních vstupenek, které lze už nyní zakoupit na vámi vybraný den. Na co nás tedy 16. ročník Colours of Ostrava láká?
 
Během čtyř dní si návštěvníci budou moci vybrat z více než 350 programových bodů – koncertů, divadla, filmů, workshopů. Mezi nejzvučnější jména zahraničních kapel rozhodně patří američtí Imagine Dragons, hudební veterán Jamiroquai, jazzová kouzelnice Norah Jones anebo geniální písničkářka Birdie. Pakliže si ještě vybavujete chytlavou melodii písničky Dance With Me, vězte, že letos ji uslyšíte v podání jejích rodičů, podmanivých Nouvelle Vague.
 
Jestliže máte radši českou hudební scénu, CoO letos navštíví legendární David Koller, Aneta Langerová, stále populárnější Zrní, ale také staří známí Tata Boys anebo příjemně blázniví Midi Lidi. Jedním z hudebních vrcholů festivalu pak jistě bude společný koncert Michala Hrůzy a jeho kapely Hrůzy s Janáčkovou filharmonií Ostrava, během kterého zazní staré i nové písničky tohoto hitmakera v orchestrálním provedení.
 
Co se divadla týče, CoO zatím hlásí Divadlo Husa na provázku anebo Cirk La Putyka. Bude toho hodně a podle doposud zveřejněného programu nebude jednoduché něco oželet.
 
K lepší orientaci letošním barevným ročníkem vám snad dopomohou plánované články na Rozhledně, kde se budeme věnovat některým programovým částem, ale také jednotlivým interpretům.

foto: colours.cz
 
Festival Colours of Ostrava 2017 proběhne ve dnech 19.-22.7.2017
Vstupenky lze zakoupit zde


 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0557 s