Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak naučit děti plavat ještě před dovolenou?

21.05.2017   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak naučit děti plavat ještě před dovolenou?Chystáte se v létě do Chorvatska nebo třeba na Lipno a rádi byste, aby se vaše dítko ještě předtím naučilo plavat anebo se zdokonalilo v plaveckých schopnostech? Můžete ho samozřejmě učit sami, ale vyškolení instruktoři dodají malému plavci jistotu pomocí fint, které nejspíš neznáte ani na ně nemáte čas. Dovolená tak bude pro všechny nejen klidnější, ale i zábavnější.

Učit plavat své dítě je pro rodiče docela dřina a ne každý na ni má čas i schopnosti. Navíc – u plavání více než u jiných sportů platí, že pokud je ve skupince více dětí, učení je zábavnější a hlavně účinnější. Proto je pro výuku samotné plavecké lokomoce (správného pohybu) nebo zdokonalování plaveckých schopností výhodné svěřit dítě profesionálům v kvalitní plavecké škole. Vzdělaní trenéři s dlouholetou praxí dokážou do výuky zapojit hru a zábavu, navíc mají k dispozici velkou škálou plaveckých pomůcek.
„Stejně jako u jiných sportů má i metodika výuky plavání danou posloupnost, kterou je třeba dodržet. Profesionální trenér proto dobře ví, že až po zdařilé výuce základních plaveckých dovedností může u dítěte přistoupit k výuce jednotlivých plaveckých způsobů,“ vysvětluje &Stěpánka &Strougalová, maminka čtyř dětí, která vede Baby Club Juklík. Ten se kromě výuky plavání věnuje i zábavným a vzdělávacím aktivitám pro rodiny.
 
Znáte základní plavecké dovednosti?
1. Dovednosti spojené s výdechem do vody
U dýchání se zapojují napřed samotná ústa, postupně přidáváme nos, oči, uši, celou hlavu. Cílem je naučit dítě intenzivní nádech ústy a dlouhý plynulý úplný výdech ústy i nosem do vody s otevřenýma očima. V plynulém opakování bez zadržení dechu.
 
2. Dovednosti spojené s plaveckou polohou – vznášení se a splývání
Výsledkem této plavecké dovednosti je dokonalá splývavá poloha jak na zádech, tak na břiše. „Perfektní provedení nám pomůže při samotné výuce jednotlivých plaveckých způsobů a hlavně je důležité připomenout, že vznášení se, tzv. floating, je sebezáchranná poloha,“ připomíná lektorka &Stěpánka &Strougalová.
 
3. Orientace ve vodě, ale především pod vodou
Základem úspěchu je prý odstranění všech skřipců na nos a vodních brýlí… Začíná se lovením různých hraček pod hladinou, později ze dna bazénu. Důležitý je i nácvik orientace při pádu do vody či po kotoulu.
 
4. Pády a skoky do vody
„Dětem je nutné už od útlého věku vštěpovat, aby si před samotným skokem zkontrolovaly, zda je prostor doskoku volný a v dohledné době do daného místa nikdo nedoplave,“ upozorňuje &Stěpánka &Strougalová z Baby Clubu Juklík a přidává ještě jednu dobrou radu. „Při skoku popředu je nutné mít palce u nohou přes okraj bazénu – zabrání se tím uklouznutí.“
Výuka těchto dovedností začíná pádem ze sedu a pokračuje se ze dřepu, ze stoje, z destiček, z bloku. Postupně se zapojují i pády pozadu, na bok, skrčmo i skok po hlavě.
 
Jak probudit lásku k vodě u batolete
„Pokud dítě prvně seznamujete s vodou, zapomeňte na všechny nadlehčovací pomůcky, vesty, rukávky apod. Pro psychickou pohodu a adaptaci dítěte ve vodě je nejlepší a nejdůležitější vaše rodičovská náruč,“ připomíná zkušená lektorka &Stěpánka &Strougalová. V mělké vodě nejprve s dětmi choďte za ruku, později můžou i běhat a stříkat kolem sebe vodu rukama i nohama. Za úspěch prý můžete považovat lezení ve vodě po čtyřech. A když dítě při dovádění spadne, vstane a dál pokračuje ve hře, jako by se nic nedělo, děje se ve skutečnosti mnoho – právě se totiž zamilovalo do vody!


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.05 s