Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PŮLNOČNÍ POLIBEK – TV tip – romantická komedie o hledání toho pravého

07.07.2017   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PŮLNOČNÍ POLIBEK – TV tip – romantická komedie o hledání toho pravéhoU nás se líbá 1. máje pod rozkvetlým stromem. V Americe má polibkem začínat nový rok. Jak to má ale udělat hrdina dnešního filmu, filmový scénárista, jemuž se vůbec ale vůbec nedaří? Žije v Los Angeles mezi 12 miliony lidí (polovina z nich jsou ženy), ale on je sám. A nechce být sám., kdo by také chtěl být když je právě Silvestra a den se chýlí ke konci.
29letý Wilson (Scoot McNairy) má za sebou nejhorší rok svého života. Opustila ho dívka, někdo mu ukradl laptop a rozbilo se mu auto. Důvod k depresím zcela jasný. Wilson tráví Silvestr sám s fotkou přítelkyně svého nejlepšího kamaráda Jacoba (Brian McGuire). Jacob ho při tom přistihne, a aby ho vyvedl ze strnulosti, navrhne mu, ať si dá inzerát. Díky němu Wilson potká dívku jménem Vivian (Sara Simmondsová). Seznámí se a čeká je dojemná procházka ulicemi nočního Los Angeles. Postupně se mezi nimi vytvoří zvláštní vztah a dokonce si navzájem prozrazují i taková tajemství, která nikdy nikomu neřekli. Bude Vivian - dívka toužící po herecké kariéře, ale utíkající před vlastní rodinou i bývalým chlapcem - dívkou jeho snů? I ona touží o půlnoci políbit toho pravého...
 
Netypická romantická konverzační komedie PŮLNOČNÍ POLIBEK má břitké dialogy, minimum frází, sympatické a neokoukané tváře a netradiční konec. Svým černobílým laděním připomíná tvorbu jiných nezávislých filmařů - první filmy Jima Jarmusche či tématicky blízké dva filmy Richarda Linkletera Před úsvitem a Před soumrakem. Atmosférou i nadbytkem dialogů na vás dýchne i evropský film 60. let - trochu francouzské nové vlny, trochu začátků československého filmového zázraku.
Jde o typický americký nízkorozpočtový nezávislý film - už tím, že byl natočen doslova v amatérských podmínkách s rozpočtem pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž v USA hned v prvních týdnech po premiéře nasbíral na tržbách skoro 173 tisíc dolarů a celosvětově přes 1 miliardu a 281 tisíc dolarů. Ty amatérské podmínky se určitě podepsaly na kameře, jak sami poznáte (často spíše domácí video než film), ale zato výběr černobílého materiálu byl záměrný, aby lépe vystihl atmosféru a nám připomněl dobu, kdy ještě film byl velkým uměním.
 
Někdejší distributor filmu v České republice společnost Atlantis entertainment o filmu psala, že je to "komická, chaotická a dojemná procházka ulicemi Los Angeles (místy, kterými většinou  turisté neprocházejí a kam je cestovky nezavedou). Dále podle Atlantisu: "S přibližující se poslední hodinou roku čeká za každým rohem upřímný černý humor i lehce zranitelné city." Někdo jiný napsal, že "počáteční legračně špinavá romantika se mění v jemné a patřičně silné drama."
            Režisér Alex Holdridge (1975) je skutečně nezávislým tvůrcem - točí za vlastní peníze a v doslova primitivních podmínkách. Má za sebou dva filmy - sexkomedii SEXLESS (Bezpohlavní) a drama &SPATNÁ ČÍSLA  - oba filmy o 19letých mladých lidech.  Ten druhý dostal cenu na festivalu v režisérově rodném městě AUSTINU v Texasu a chce ho znovu natočit Hollywood. PŮLNOČNÍ POLIBEK  také získal několik drobnějších cen na festivalech. Opět někdo napsal stručně: "PŮLNOČNÍ POLIBEK je alternativou pro odpůrce přeslazeného Hollywoodu.

Alex Holdridge prozradil v jednom rozhovoru, že když poprvé přijel do Los Angeles byl na tom jako hlavní hrdina Wilson - bez peněz, bez auta a bez holky. "Coural jsem se městem, pak jsem se tam vrátil se Sárou Simmonds, která hraje hlavní ženskou roli. Mnoho lokací jsem našel po konzultačních poradách s ní. Objevili jsme krásná, ale chátrající kina, která pamatovala lepší časy. Připadala mi jako perfektní metafora města, jehož srdce - centrum - už přestalo bít. Jsem rád, že českému publiku můžeme ukázat jinou, skutečnější stránku Los Angeles, než jsou hollywoodizovaná zobrazení Beverly Hills či ghetta.“
Wilsonův přítel s milenkou Min (Brian Matthew McGuire, Katie Laongová)
V rozhovoru pro Lidové noviny mu byla ještě položena otázka: Novoroční pusa je Americe tradicí, Wilson ale nemá koho políbit. Ocitl jste se někdy sám v podobné situaci? Odpověděl: "Ano a zkoušel jsem také seznamovat se přes inzerát a měl jsem spoustu bizarních rande. Ale to, co ve filmu lidé říkají a dělají, mám od svých známých. Inspiraci jsem dostal, když jsem byl na Silvestra finančně na dně a vydělával jsem si službou ve videopůjčovně." Prozradil také, že je závislý - závislý na nejdražším léku na planetě - na filmové tvorbě.
Fota: fdb.cz, moviezone.cz, fr.pinterest.com 
**************************************************
PŮLNOČNÍ POLIBEK
(In Search of a Midnight Kiss)
USA 2008, režie Alex Holdridge
uvádí JOJ Cinema v sobotu 8.7. v 17,00, v úterý 11. 7. v 18,30
a v sobotu 15.7. ve 13,45 hodin
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2807 s