Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Snadný tarot od Barbary Moore

27.07.2017   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Snadný tarot od Barbary MooreAutorka to s taroty umí. Pojímá je jako hravou pohádku, jako svět, do kterého se ponoří a začne v něm tančit.
Zvládla napsat knihu pro začátečníky?

Zvládla!
To jsem věděla hned, jak jsem si přečetla první věty z přiložené knihy. Protože už jen natěšení čtenářů na to nádherné vzrušení, když poprvé v životě držíte v ruce SVÉ tarotové karty, se nedá popsat a zůstane v paměti na celý život. Stejně jako chvíle, kdy třeba poprvé napíšete vlastní povídku. Kdy poprvé shlédnete vysněný film. Kdy poprvé pochopíte film, který měl hloubku!

Právě k tomu filmu bych přirovnala pocity, jež se budou čtenářů zmocňovat při pročítání knihy Jak vykládat tarotové karty od Barbary Moore. Mám tuto autorku velmi ráda, protože mé první setkání s jejím dílem nemohlo být prostě lepší. Byl to tenkrát Steampunk tarot, který ač zní velmi výstředně, stal se mi na dlouhé roky nejlepším přítelem ve světě tarotu. S  ní, a s jejími popisy jednotlivých významů, zasazených do doby, kdy světem vládnou korzety, cylindry a pára, jsem poprvé poznala, že tarot nejsou jen suchopárné významy, které se musíte naučit. Ale že to je nefalšovaný a nesmírně bohatý svět příběhů, pověstí, archetypů a her s nimi. Her, které nemají hranice.


I v této knize najdete hry!
A to nejen ty, které vás naučí, jak karty vykládat, jak si je nacvičit na fiktivních výkladech, ale pochopíte kam přesně sáhnout a kde se na co na každé kartě dívat. Na čísla? Na barvy? Nechat jen hrát intuici? Jak je libo, vážení... pro každého tu je návod a musím říci, že i jako letitá tarotová vykladačka jsem u této knihy strávila dlouhé chvíle s hřejivým pocitem, že něco tak uspokojujícího jsem na toto téma už dlouho nečetla. Žádné mentorování, naopak - nádherné způsoby, jak s kartami logicky i intutivně pracovat.

Jednotlivé karty potom zaobalila tak, že je rozdělila podle čísel, čímž vyniká význam právě těch to čísel. Jiné jsou dvojky, jiné jsou trojky, jiné desítky. Když potom vedle sebe vidíte čísla od každé tarotové "barvy", náhle všechno získává další, komplexnější význam než když, jako u jiných sad a knih, procházíte vše od es po dvorní karty, vždy jen jednu barvu.

Barbara Moore si s kartami hraje...
Hrajte si s ní...


Ukázka:
Mne třeba zaujala její &Sestka holí, na kterou se dívá především z pozice převozníka, který na lodi převáží osoby, jež musí opustit jednu situaci a musí se co nevidět ocitnout na druhém břehu. Tenhle „vyhazov“ ze života je často krušný a nahlížený z pozice dramatické situace, která je opouštěna a to tíživé nic, které je někde tam na druhé straně. Jen okrajem se knihy zmiňují o převozníkovi, který podává pomocnou ruku. Jenže tady, u Barbary Moore, hraje hlavní roli:
„Z některých změn se vzpamatováváme hůř než z jiných. &Sestky jsou o přeskupování a novém utváření, ale pokud je výchozí situace příliš bolestná nebo nebezpečná, je třeba se nejprve dostat do bezpečného přístavu. Z tak zoufalého stavu se lidé obvykle nedokážou dostat sami a potřebují nějakého hrdinu, který by jim pomohl. Všechno sami nezvládnete… tohle je situace, která si žádá pomoc zvenčí. Možná vám bude stačit rameno, na kterém byste se mohli vyplakat, nebo budete potřebovat někoho, kdo vám pomůže uniknout z bezprostředního fyzického nebo emočního ohrožení. Pokud jste to vy, kdo potřebuje pomoc, přijměte ji. Pokud je to někdo jiný, nabídněte mu, že mu pomůžete.“

O kartách Snadný tarot a autorce:
Barbara Moore je osvědčenou autorkou knih o tarotu a nejen o této knize říká: „Cvičte, cvičte, cvičte…. Čím víc budete s tarotem, tím víc bude tarot s vámi. Otevře vám oči i mysl víc, než jste si kdy dokázali představit. Když držíte balíček tarotových karet, držíte sedmdesát osm klíčů, které vás dovedou k nekonečným možnostem tohoto zázračného a tajemného světa, který obýváme.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.035 s