Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou

22.08.2017   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou – jak zvláštní to je pocit. Hladivý, jemný a náhle máte dojem, že jste ochotni měnit dohody uzavřené sám se sebou. Kdo zná knihy Dona Miguela Ruize, jistě ocení i tyto už poněkolikáté vydané karty. Je to jen několik myšlenek vybraných z této legendární knihy, ale i ti víc tu bude fungovat intuice a ten báječný pocit, kdy přesně na míru vytáhnete poselství sami sobě.

Můžu říct, že tyto karty už sem tam používám už řadu let a ráda se k nim vracím. Při pocitu, že potřebuji něžnou podporu ve šťastných časech. Nebo v časech, kdy postupuji někam, mám své cíle, své plány a hlavu tak trochu v oblacích. Nebo naopak ve chvílích, kdy buduji pevnou půdu pod nohama a mám radost, že pěkně drží.

Sami víme, jak jsou tyhle chvíle pomíjivé, ale když už nastanou, není nad to s je pořádně užít. A k tomu mi skvěle sedí tyto karty.

Osobně je nemám ráda pro chvíle smutku a sestupných tendencí, ale tohle má každý jinak. Vím o takových, které právě Čtyři dohody provázejí právě těmi temnými nocemi duše. No, leda tak, když už začne v duši svítat – to je další úžasný čas pro Čtyři dohody v ruce. Dodají právě tu pevnou půdu pod nohama ve chvíli, kdy potřebujete vidět, že svět má přece jen nějaký vyšší smysl, že myšlenkové vězení, do kterého se někdy sami uvrhujeme, přináší jen zbytečné utrpení a je možné žít bez něj. Žít bez něj a – vůbec nic se nestane. Svět se nezhroutí. I když možná se přece jenom něco změní. Zůstane nám víc energie na život, dáte více svobody lidem kolem vás.

Budete zase vědět, že vaše láska lidi nezmění. Změní se, pokud budou chtít. Pokud se na vás rozčílí, jste pouze záminkou k jejich rozčílení. Samozřejmě pravdy Čtyř dohod nemůžeme aplikovat na všechny situace bez výjimky, to bychom byli trochu alibisti, ale pro to povznesení uondaného lidského ducha, je to ideální relax, četba, učení….

A co si můžete vytáhnout ze sady Čtyř dohod?
Tak si to zkusme:

„Život utváří skutečnost a já ji přetvářím tím, jak ji slovy interpretuji. Virtuální realita, kterou vytvářím, je mým osobním dílem, mým uměním, a je „pravdivá“ pouze pro mne.“

„Predátoři, kteří používají pomluvy k tomu, aby zraňovali druhé lidi, mi nemůžou uškodit. Nezáleží na tom, kdo mě odsuzuje, kdo mě obviňuje, kdo nesouhlasí s mým názorem. Své názory a svůj úhel pohledu nemám ani potřebu nijak bránit a obhajovat.“

„Dnes je úplně poslední den, kdy jsem soudil sebe nebo kohokoliv jiného. Je to den, kdy přijímám sám sebe právě takového, jaký jsem, a také přijímám všechny ostatní právě takové, jací jsou. Odměnou je mi trvalé štěstí.“

Tak kterou z těchto tří kartiček si vyberete?

O autorech:
Don Miguel Ruiz je autorem bestsellerů Čtyři dohody (na žebříčku New York Times se udržel jako besetseller více než sedm let), Láska, vztahy a přátelství a Hlas poznání. 
Don Jose Ruiz zasvětil svůj život šíření moudrosti dávných Toltéků. V současné době přednáší a vede semináře v USA a na posvátných místech po celém světě.
Karty vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2017, www.synergiepublishing.com
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0712 s