Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Světla ubývá. Přicházejí Temné hvozdy.

23.10.2017   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Světla ubývá. Přicházejí Temné hvozdy.Cenami ověnčená autorská prvotina kreslířky Emily Carrollové přináší pětici mrazivě temných příběhů. Patřičně si je užít, v kvalitním českém překladu a červenočerném tisku, si je můžeme už nyní. Další bonbónek z pražského Comics Centra.

Komiks Temnými hvozdy mě zaujal ještě ve svém originálu. Jak už to ovšem bývá, tým Václava Dorta, majitele a zakladatele Comics Centra, má tu zvláštní schopnost vydávat zahraniční komiksy v daleko hezčím provedení, než si je mohou zakoupit v cizině, a magická sbírka Temnými hvozdy, zdá se, rozhodně nebude v tomto ohledu vyjímkou.

Od této záležitosti máme prý čekat příběhy, které svou nejednoznačností dávají velký prostor fantazii. Soudě dle osobitých kreseb, které tuhle nevšední knížku doprovázejí, o tom není nejmenších pochyb.Pětice příběhů na pomezí hororu a pohádky s mrazením v zádech svádí k dlouhému přemýšlení. Není divu, protože jejich autorka Emily Carrollová, se nechala inspirovat syrovostí pohádek bratří Grimmů. Český čtenář se navíc nedokáže zbavit dojmu, že čte novodobé pokračování Erbenovy Kytice. Jednotlivé příběhy vznikaly původně pro web, ale vytištěné dokážou lépe vyniknout. Autorka totiž tyto povídky tvoří tužkou, perem a barvami na papíře.  
Sbírka Temnými hvozdy byla poprvé publikována v červenci roku 2014. V následujícím roce získala první místo British Fantasy Award v kategorii nejlepší komiksový/grafický román, cenu Willa Eisnera a cenu Ignatz. A co o ní říkají ostatní?
 
comicsalliance.com:
…jsou to čarovné příběhy, které využívají všech silných stránek komiksu. Upřímně řečeno, je tu jen velmi málo autorů komiksu, kteří v tomto ohledu mohou držet krok s Emily Carrollovou. Celistvost a kompletnost jejích komiksů je jasným důkazem velkého množství nevyužitého potenciálu mnohých autorů tohoto žánru.
 
io9.gizmodo.com:
„…Když se nám tato kniha dostala do rukou, byli jsme jí zcela pohlceni. Každý z krátkých hororových komiksů je hrůzostrašný a zcela úžasný.
 
Michael Faber, autor knihy Kvítek karmínový a bílý
„Nádherné, okouzlující a skvěle tajemné...”
 
Čtyřiatřicetiletá Emily Carrollová , ilustrátorka, grafička a animátorka, se do povědomí milovníků komiksů dostala o Halloweenu 2010, kdy se začal její webový komiks O jeho zbrocené tváři masivně virálně šířit. Již v roce 2014 byl její další počin The Hole the Fox Did Make označen digitálním časopisem Paste za jeden z nejlepší webkomiksů roku 2014. Kromě své autorské tvorby vytvořila též ilustrace ze světa Duny Franka Herberta. Pod její rukou se také rozvinul příběh grafického románu Baba Yaga's Assistant nebo adaptace Speak. Svou tvorbou zasáhla dokonce do herního průmyslu. Z její spolupráce s herní vývojářkou Damien Sommerovou vznikla hra The Yawhg. Za zmínku rovněž stojí interaktivní příběh Margot's Room, ve kterém má čtenář možnost poklikáním na jednotlivá místa v „pokoji“ odhalit skrytá tajemství příběhu.

foto a zdroj textu: Comics Centrum, TZ

 
 
„Temnými hvozdy”
Autor: Emily Carrollová
Z anglického originálu „Through the woods” přeložila Alexandra Niklíčková.
V pevné knižní vazbě s matným laminem a slepotiskem vydává nakladatelství Comics Centrum.
208 plnobarevných stran.
U nakladatele v předprodeji (od 10. 10. do 24. 10. 2017) 419,- Kč, dále pak 489,- Kč.
Nakladatel doporučuje pro čtenářskou kategorii 14+.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0509 s