Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


SINISTER – TV tip – horor, při němž mrazí v zádech

27.10.2017   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

SINISTER – TV  tip – horor, při němž mrazí v zádechNikdy se nestěhujte do domu, kde se předtím stala nevysvětlitelná vražda. Nikdy tam neberte svoji rodinu. Nevěřte, že temné síly v naší realitě jsou jen výplodem zjitřené fantazie. A nikdy nezapomeňte, že jsme proti nim často zcela bezmocní.

Tohle varování v úvodu jistě potvrdí každý, kdo zhlédne film SINISTER. Jeho hlavním představitelem je spisovatel v tvůrčí krizi Ellison Oswalt ztělesněný Ethanem Hawkeem. Kdysi  podle skutečných událostí z černé kroniky napsal bestseller na motivy neobjasněné vraždy. Jeho další romány, jež se snaží psát a kvůli nimž cestuje i s rodinou na místa vražd, již takový úspěch nemají. Nyní se nastěhuje s manželkou Tracy (Juliet Rylanceová) a se dvěma dětmi, školáky Ashley a Trevorem, do venkovského domu, kde byla nedávno drasticky zavražděna celá rodina. Čtyři oběti byly nalezeny oběšené na stromě a nejmladší dcerka Stephanie zmizela beze stopy.

 Přivést do takového domu rodinu nebyl nejlepší nápad, což se brzy ukáže. Ellison najde na půdě krabici s promítačkou 8mm filmů a pěti filmy. Na nich jsou jak záběry rodinných oslav, tak i záběry mnoha vražd. V domě se začínají dít podivné věci, nevysvětlitelné zvuky, praskání. A na některých záběrech se nejasně objevuje podivná postava, kterou děti nazvali Bubák. Kromě toho jsou zde i podivné symboly, které podle experta na okultní vědy patří babylonskému bohu Bughuulovi, známému jako „požírač dětí.“ Nikdo mu nesmí zkřížit cestu. Může tohle dopadnout dobře?
Přiznávám, že horory moc nemusím. Hlavně ne ty, které na nás útočí litry prolité krve, odřezanými částmi těla a jejichž aktéry jsou zrůdy a úchylové. Ale SINISTER je jiná káva. Neútočí obvyklými atributy těchto filmů, i když lekaček je tu dost, ale cílí na nás celkovou stále houstnoucí atmosférou s nadpřirozeným motivem. Marně vzpomínáte, kdy vás tak mrazilo v zádech a poléval vás při projekci studený pot – snad naposledy při Kubrickově OSVÍCENÍ (The Sining), kde je mimochodem hlavním šílejícím hrdinou také spisovatel.
Prostor starého domu, v němž se prakticky celý film odehrává, je pro kameramana Chrise Norra, příležitostí pohrát si se stíny a odhalovat skytá zákoutí včetně postupného zjevování Bubáka. Tajemno dotváří i vhodně zvolená hudba Christophera Younga. Režisér Scott Derrickson si ostruhy získal již předchozími filmy V MOCI ĎÁBLA (o dívce posedlé dáblem) a katastrofickým sci-fi DEN, KDY SE ZASTAVILA ZEMĚ. Svoji pověst pak dotvrdil mysteriózním hororem CHRAŇ NÁS OD ZLÉHO a akčním scifi DOKTOR STRANGE. Lákají ho horory a tvrdí, že mu jako věřícímu křesťanovi dávají prostor pro vyjádření vyhroceného zápasu mezi dobrem a zlem.
Jestliže máte pocit, že dnešní horory v kinech jsou jen strašidelné historky k polekání a zneklidnění publika sedícího v poklidu sálu kina, pak SINISTR vám ten poklid sebere. Je přímo pomstou dramaturga televize Prima Cool, že jej zařadil do předpůlnoční doby. Věřte, že pokud vydržíte, následující noc pro vás nebude určitě klidná. Jsou filmy, které jen tak lehce nezapomenete a z hlavy nedostanete. Což berte jako varování.
 Foto: gloria.sk, moviezone.cz
*************************************
SINISTER
Velká Británie 2012, režie Scott Derrickson
uvádí Prima Cool v úterý 31. října od 23,20 hodin
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.8061 s