Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Dialog se Zagorkou

04.11.2017   Tereza Čerbáková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dialog se Zagorkou

Praha je přežraná auty, takže má zase ucpaná střeva. Kouknu do zpětného zrcátka. Za mnou stojí Mercedes. Za jeho volantem sedí uhlazený límeček. Viděl mě? Neviděl. Věnuje se trhání chlupu z ucha. Trhne a zkontroluje prsty, jestli byl úspěšný. Tak i v Meďouru jezdí vobyčejný lidi, co jim rostou chlupy v uších. Netuším, kolik měl límeček pokusů, podstatný je, že mě neviděl, jak tančím za volantem na Zagorku. Hanka se totiž rytmicky rozkecala o nějakým chlapovi. Spíš jsem tedy svědkem jejích výčitek směrem k němu. Je mi to buřt. Tančím a beru si z toho, co si chci vzít.

Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné,
hvězda aby plála, člověk vyšel z mála,
hlas zněl, jako hlas má.


 Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné. Slunce teda dneska prošlo píchačkama časně. Mám chuť mu dát prémie za práci navíc. Opírá se do žlutých listů stromů tak, že rozsvěcí jejich koruny jako pouliční lampy. Jo, Hani, mít nebe bez mraků, je luxus. To si nevyzpíváš, chápeš. I když použiješ celý svůj hlasový rozsah, stejně ti na nebe připluje černý mrak. A ten tvůj frajer, jak říkáš, má jenom z bouřek své vnitřní počasí. Co ti poradit, aby to nebolelo? Utrať ho! A vyvez se s námi na víkend. V období sychravého počasí a nálady, kdy energie ubývá, vyvážím tlupu svých cvičenek do českých hor, abychom pocítily, že ještě žijeme taky pro sebe. Tentokrát nám padaly v Krušných horách exkrementy s háčkama. A vnitřní počasí účastnic? Jasno, v kocovinách polojasno až zataženo nízkou oblačností, bio na jedničce, teplota těla 36,5 stupňů Celsia, během cvičení 38, vítr pouze mírný, místy s nárazy fénu.

Potřebuješ, aby hvězda plála, viď?! Člověk vyšel z mála, hlas měl, jako hlas má. Ty jedna hvězdo! Jasně. Nám se sešlo na užívacím víkendu slušné souhvězdí. Ty plály! Neuhasil je ani déšť v lese na bojovce. Ozývaly se různé hlasy, častěji smích. Tak ono jim nic moc nezbývalo, když hledaly poklad s nohama svázanýma. Snad i ty pozitivní ohlasy zněly stejně jako jejich vnitřní hlas. Zato moje hlasivky dnes zní jako hlas chronické barové povalečky. Tak viď, hecovat se nějak musí. A nemusely jsme víkend balit do zlatého kýče, vyšly jsme z mála. Ukradly jsme čas vlastní rodině.
 
Souhlasím, že je naprosto žádoucí, aby láska hřála za nocí. To je naprosto důležité, abys byla šťastná. Hani, hele, asi takhle. Ty máš prostě trable s chlapem, který ti asi nedává. Nedává, co potřebuješ. Nejen v noci asi, jak se dozvídám. Kašli na chlapy. Vezmi si do postele ženský. My jsme se kously trochu víc v sobotu v noci, až nám zamkly dveře, které nás oddělily od našeho klíče od patologie, a tak jsme s mou kamarádkou strávily noc na kardiologii. Abys rozuměla, ze zkušenosti z předchozích víkendů jsem tentokrát potřebovala rozdělit první pomoc na různá lékařská oddělení.

 Ty naše hvězdy to přijaly, i když, co si budem povídat, jejich odborná praxe byla pramalá. Žádná z hvězd se neopupínkovala, takže třeba alergologii se nepodařilo prověřit. Urologie, nevím proč, chtěla stále vyšetřovat prostatu. Ale jak bylo zjištěno, žádná z 23 žen prostatu nevlastní. Masér mlčel. Ten trochu lezl do zelí patologii, neboť někdy dostal na stůl tělo ve stavu, kdy nevěděl, jestli ještě masíruje nebo už pitvá. Psychiatrie se mobilizovala při bojovce, chvílemi to vypadalo, že se někdo zblázní. Gynekologie byla ve střehu během cvičení, kdy hrozilo, že tam někdo porodí. Osazenstvo protialkoholní léčebny se ale honosilo tituly a čekárnu mělo stále narvanou. Kosmetičky se to snažily zahladit. Marně. A také team kardiologie měl několik atestací, se srdcem měl slušné zkušenosti. Furt měl někdo průvan v chlopních, co chvíli se srdce otevírala tak, že hrozila zástava. U některých srdcí se daly ohřát i zmrzlé ruce. Nejen za nocí. Já jsem teda po transplantaci.

Hele, Hani, a to nedělám Zagorku!
 

***

Koláže: Marie Zieglerová

Zazpívejte si se mnou: Je naprosto nezbytné Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0533 s