Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Svátek hudby

21.05.2002   Jiří Kočí   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Svátek hudbySvátek hudby či Svátek slunovratu založený roku 1982 ve Francii, se poprvé začal rozvíjet na evropské úrovni u příležitosti Evropského roku hudby 1985. Od roku 1995 se vždy 21. června konají hudební akce a happeningy.

Snahou tohoto celoevropského kulturního počinu je zlepšit povědomí o umělecké úrovni v každém ze států a rozvinout výměny v hudební oblasti mezi evropskými státy, posílit evropskou soudržnost, zviditelnit spolupráci mezi partnery i organizátory a přispět tak k rozvoji kulturní Evropy. Evropský svátek hudby se koná každý rok 21.června , v den letního slunovratu a je oslavou živé hudby. Vyzdvihuje a šíři různorodost hudebních produkcí a to ve všech hudebních žánrech. Svátek je výzvou ke spontánní a bezplatné účasti, určenou jak individuálním osobám, tak i souborům, zpěvákům, hudebníkům, a to jak amatérům tak i profesionálům. U nás tento svátek pevně zakořenil později a tak letos slavíme již třetí ročník (v Evropě sedmý). K pořádání oslav hudby se připojily i Neratovice dvěma koncerty pořádané 21.6.2002 Společenským domem. První z nich začíná v 17:45 u skulptury "Miluji" (za III Z&S); vystoupí zde bluesová skupina Mrakoplaš a irskou hudbu hrající skupina Shanon. Ve 20:00 svátek hudby pokračuje Swingovou tančírnou na terase Společenského domu, kdy na terase sálu jazzového klubu v I. patře SD začne večer s Bigbandem Petra Svobody. Přestože se svátek hudby koná o letním slunovratu může zapršet. Pro tento případ se obě akce přesouvají do sálů Společenského domu.
poznámka: Svátek hudby je její oslavou a tak se na něm mohou podílet i občané vlastními produkcemi. Existuje dohoda podle které v tento den nebude OSA ani stát požadovat daň za použití hudebního díla a místa (při nevýdělečné produkci). Od tohoto ustanovení se očekává probuzení zájmu i amatérských spolků, které by chtěly zahrát volně na náměstích a v ulicích.
Tímto Vás vyzývám: Přijďte hrát a zpívat do neratovických ulic!


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0292 s