Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


SEZNAMTE SE, JOE BLACK – I pro nás si jednou přijde

17.09.2021   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

SEZNAMTE SE, JOE BLACK – I pro nás si jednou přijdeMožná si většina z nás přejea, by se  o smrti nemluvilo.. Pokud je to ale v takové poloze, jakou nabízí film SEZNAMTE SE, JOE BLACK pak věřte,že jde o to nejzajímavěhší, co vám obrazovka v tomto týdnu může nabídnout. Tak se tedy se smrtí seznamte – a věřte, že sledování filmu nebude ani drastické, ani pochmurné. Spíše se připravte na fantastickou, romantickou podívanou, i když vážný až existenciální podtext nechybí. 

Brad Pitt si jako smrt přišel pro otce Williama. Ale rád by poznal něco z lidského života. Tak mu nabídne odklad, sám si vezme „dovolenou“ a stane se Williamovým společníkem jak v domě, tak i v podniku. Z počátku vypadá a chová se prkenně, ale postupně roztaje a začne poznávat, k čemu jsou na stolech příbory, jak chutná dobré jídlo a po chvíli i jak sladký může být polibek od zamilované Susan (Claire Forlaniová). Takto „polidštěnou“ smrt (navíc v podobě Brada Pitta) byste si určitě přáli i vy. Řada drobných příhod je humorná, lidsky hřejivá a pochopitelná a nebyl by to hollywoodský film, aby se vše nakonec nějak smířlivě nevyřešilo.
Nebudeme se tvářit, že jde o velký film plný hlubokých významů a myšlenek. Jde o zábavu, která sice trvá téměř tři hodiny, ale nenudíte se. Jednak skvostné herecké duo Anthony Hopkinse a Brada Pitta už samo o sobě zaručuje diváckou kvalitu, ale i vlastní příběh je zajímavě a přesvědčivě vyprávěn. Režisér Martin Brest vyšel z divadelní hry Alberta Casella SMRT NA DOVOLENÉ a tak trochu „vykradl“ její filmové zpracování z roku 1934 natočené pod tímto názvem režisérem Mitchelem Leisenem, v níž hlavní roli nadpozemské bytosti vytvořil Fredric March.
Režisér Martin Brest přiznal, že podobnou látku toužil natočit již patnáct let. Předtím natočil své proslulé akční krimi komedie POLICAJT Z BEVERLY HILS s Edddiem Murphym a PŮLNOČNÍ BĚH s Robertem De Nirem či drama VŮNĚ ŽENY s Al Pacinem. Ve velice drahém filmu, která si režisér  sám produkoval si každý z diváků najde to, co ho nejvíce zajímá. Jak napsal Petr Kočí „Autoři zkrátka naházeli do kotle všechny dobroty, které jim přišly na mysl: předlouhou milostnou scénu pro obdivovatelky Brada Pitta i jeho brutální přejetí hned dvěma automobily za sebou pro jeho kritiky. Krystalicky čistou lásku od začátku odsouzenou k zániku pro romantiky, i šibeniční humor pro cyniky...“
Foto: pinterest.net, titulky.com, tv-program.aktuality.sk
*************************************
 SEZNAMTE SE, JOE BLACK
(Meet Joe Black), USA 1998, režie Martin Brest
uvádí NOVA CINEMA ve středu 22. září od 20,00 hodin

  


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.037 s