Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nenechte si ujít Baryshnikova!

29.01.2018   Kateřina Sovová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nenechte si ujít Baryshnikova!Tanečník Mikhail Baryshnikov a režisér Jonas Akerlund mají minimálně jedno společné. Oba jsou mnohokrát ocenění géniové ve svém oboru, a tak nepřekvapí, že z jejich spolupráce muselo vzejít něco skvělého. Přestože to něco - konkrétně záznam tanečního představení Prostor - má jenom necelých 30 minut, je to natolik dobré, že má kvůli tomu smysl navštívit kino. Neváhejte, počet projekcí je omezený.

Dne  27.1.2018 oslaví sedmdesáté narozeniny jeden z největších tanečníků 20. století MIKHAIL BARYSHNIKOV. Při této příležitosti uvede společnost BEVERLY MATOUS DISTRIBUTION do českých kin unikátní umělecký projekt “PROSTOR”.

&Svédský choreograf Mats Ek vytvořil duet pro Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský režisér Jonas ?kerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci, jako je Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams, Ozzy Osbourne, Paul McCartney, Metallica a mnozí další.
 
Tento tvůrčí tým, ve kterém se setkávají různé světy, představuje tanečnímu světu film, který je senzací.
 
Choreografie PROSTORU (v originále „PLACE“) byla poprvé uvedena v Dansens Hus ve Stockholmu v srpnu 2007 – premiéra přilákala novináře i milovníky tance z celého světa a film se u kritiků i diváků dočkal nadšeného přijetí.
 
Hudbu složila švédská hudební skupina The Fleshquartet (která s Matsem Ekem spolupracovala i na jeho baletech „Apartment“ a „Fluke“). Scénograf Peder Freij se společně s Matsem Ekem již v minulosti podílel na ztvárnění cenami ověnčených baletů („Smoke“ a „Sleeping Beauty“).
 
Od stockholmské premiéry bylo představení PROSTOR provedeno na jevišti v Řecku v létě 2008 a v roce 2009 se objevilo na festivalech Holland Festival a Pina Bausch Festival ve Wuppertalu.
 
V představení „PROSTOR“ se Mats Ek věnuje jednomu ze svých témat; tématu zkoumání těl zralých tanečníků. Křehká krása stárnoucí řeči těl v baletu „PROSTOR“ je v podání dvou virtuózních tanečníků dojemná a vzrušující. Jeden ze švédských novinářů napsal: „Opravdu doufám, že balet Place nahráli, aby se na toto vytříbené umělecké dílo mohlo podívat co nejvíce z nás.“
 
Zdá se, že toto přání se nyní plní, Mats Ek a Jonas ?kerlund totiž při setkání zjistili, že spolu chtějí spolupracovat. V květnu 2009 byl balet „PROSTOR“ uveden ve stockholmském divadle Royal Dramatic Theatre. Jonas ?kerlund toto představení ve dnech 8. až 10. května zaznamenal na 35 mm filmový pás, hotový film pak byl s krátkým úvodem hotov v říjnu 2009.

foto a TZ: prostorvkinech.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.215 s