Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


FINÁLE PLZEŇ V PŘÍPRAVÁCH

15.03.2018   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

FINÁLE PLZEŇ V PŘÍPRAVÁCH Termín 31. ročníku Festivalu FINÁLE PLZEŇ se blíží. Od 19. do 24. dubna se bude o Zlatého ledňáčka ucházet celkem 51 snímků (ze 112 přihlášených) v pěti kategoriích. Nejnověji o hlavní cenu budou soutěžit studentské filmy do 40 minut. Byly oznámeny festivalové prostory - především hlavní Měšťanská beseda a pak také Papírna, DEPO2015, Café Regner a další místa města. Na zveřejnění hlavního programu je zatím brzy, ale pořadatelé nás lákají podobně jako se loupe cibule, jednu vrstvu strhnete a objeví se druhá, pak další, až budete vědět úplně vše...

Nyní zveřejněné informace se týkají doprovodného programu, který je mimořádně lákavý. Zahrnuje projekci archivních snímků, hudební produkce a další kulturní akce. A co je důležité, vstupenky na ně jsou již nyní v prodeji.

  „Finále Plzeň nejsou jen filmy v soutěži. Každý rok se snažíme doplnit program i o zajímavé snímky z let minulých, jejichž hodnota je i pro současného diváka značná. Letos jsme se rozhodli oslavit 100. výročí založení republiky třemi dnes již legendárními snímky. Diváci budou mít možnost shlédnout Extasi Gustava Machatého, němý historický velkofilm Svatý Václav a hvězdně obsazené podobenství nastupujícího fašismu podle předlohy Karla Čapka Bílá nemoc. První dva z těchto snímků budou promítány v rámci silent kina před Besedou v Kopeckého sadech a speciálně k nim bude na místě DJ vytvářet hudbu, kterou si diváci poslechnou ze zapůjčených sluchátek,“ upřesňuje program archivní sekce Peter Badač, programový ředitel Finále Plzeň. 
 
Foto z v „neformálního setkání s novináři“ - vlevo Peter Bradač, vedle něho Eva Veruňová Košařová
 
Součástí archivní sekce je i oslava Miroslava Horníčka – plzeňského rodáka, který by v listopadu letošního roku oslavil 100. narozeniny. Organizátoři festivalu se rozhodli vzdát tomuto herci, dramatikovi, spisovateli, režisérovi, divadelnímu teoretikovi a glosátorovi hold projekcí snímků O Plzni vážně i nevážně a Lidé za kamerou. Hlavně však bude znovu oživen legendární KINOAUTOMAT.„Historicky první interaktivní filmový projekt Kinoautomat: Člověk a jeho dům byl uveden na EXPO v roce 1967. Návštěvníci Finále Plzeň si jej mohou, spolu s průvodcem Josefem Poláškem, připomenout u sklenice lahodného plzeňského moku v sobotu 21. dubna od 17h v plzeňském pivovaru,“ láká na doprovodný program ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová a přidává i další podrobnosti: „Doprovodný program nabídne řadu projekcí i akcí, a to nejen v Besedě, ale např. také v Papírně či v DEPO2015. Tam bych ráda pozvala milovníky filmové hudby na koncert Pražského filmového orchestru, který se bude konat v neděli 22. dubna a tentokráte mimořádně za doprovodu dvou pěveckých sborů Canti di Praga a Pražského filmového sboru.
Připomínka legendárního prvního interaktivního filmu na světě, ve kterém diváci mohli zasahovat do průběhu děje - Karla Chadimová, Miroslav Horníček
 
K dalším zajímavostem doprovodného programu 31. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň patří koncert Kláry Vytiskové v Anděl Café, hudební produkce nebo autorské čtení v Papírně a další. Jakmile se dozvíme další informace o festivalu (bude stržena dalším slupka pomyslné cibule) rádi je pro vás zveřejníme.
Foto: ceskatelevize.cz, festivalfinale.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0553 s