Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vítejte v Pochmurném kraji

07.05.2018   Kateřina Sovová   Komiks   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vítejte v Pochmurném krajiPrvní díl nové komiksové série Pochmurný kraj – Hejna běsů z pera Cullena Bunna a Tylera Crooka představí malebný svět plný děsivých tajemství.

V dubnu letošního roku vydalo nakladatelství Comics Centrum jedno z plánovaných překvapení pro letošní rok: první knihu z osmidílné série Pochmurný kraj (v anglickém originále Harrow County), která žánrově spadá na pomezí nezávislého komiksu a hororu s nadpřirozenými prvky.

První díl s podtitulem Hejna běsů zavede čtenáře na odlehlou farmu uprostřed amerického okrsku Harrow County kdesi na jihu USA, kde žije zdánlivě klidným životem dospívající Ema se svým otcem.

Pod fasádou venkovské idyly však začínají pomalu prosakovat na povrch temná tajemství týkající se nejen Emy a jejích probouzejících se nadpřirozených schopností, ale také historie celého okrsku spjaté s kouzly a čarodějnictvím. Ema se bude muset vyrovnat nejen se strastmi dospívání, ale především s mnoha komplikovanými otázkami, z nichž nejpalčivější je: Kdo nebo co je vlastně tím nejhorším běsem?

Kromě poutavého příběhu nabídne série svým čtenářům v komiksové branži výjimečný výtvarný aspekt. Ten blíže popisuje šéfredaktor nakladatelství Comics Centrum, Václav Dort: „Tyler Crook si pro vytvoření grafické podoby Pochmurného kraje zvolil náročnou, ale velmi efektní malbu celých stránek akvarelem. Komiks tak získal nádherný a velmi unikátní vzhled.“

 

Autor scénáře, Cullen Bunn (v minulosti autor scénářů např. sérií Deadpool, Kapitán Amerika, Venom a mnohých dalších), začal původně publikovat příběh Pochmurného kraje na svých webových stránkách jako prózu na pokračování. Po několika kapitolách se však raději rozhodl publikovat jej ve formě komiksu a ke spolupráci přizval výtvarníka Tylera Crooka, který v minulosti spolupracoval například na sérii Ú. P. V. O.

V originále začala série vycházet v květnu roku 2015 a vydání posledního sešitu je naplánováno na říjen roku letošního. V České republice se počítá s vydáním druhé knihy této série již koncem roku 2018.

foto: comicscentrum.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0245 s