Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Za svědky minulosti

02.07.2018   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Za svědky minulostiHledáte zajímavý typ na letní výlet? Nechte se zlákat výpravami za technickými památkami a mizejícími řemesly Čech, Moravy a Slezska!
 

Minulost a život předků lze poznávat nejen díky ozvěnám, které k nám doléhají ze stránek dávných kronik, z nápěvů starých písní a fresek na chrámových stěnách, ale i díky vzkazům, které nám posílají ve svých výrobcích a plodech práce někdejší řemeslníci. Setkáváme se s nimi všude. Se starými hamry, papírnami, lanovkami, sklárnami a cihlářskými skanzeny. Neví se o nich tolik jako o památkách kulturních a uměleckých, přesto i ony vypovídají o naší minulosti a poskytují obraz toho, jak se kdysi žilo a s jakými technickými problémy se lidé potýkali na cestě k lepšímu životu. Vydejte se s námi na společnou pouť mezi stíny dávných řemeslníků a možná tam potkáte i kousek sebe, svůj obraz a své dětství.
Kniha je provázena množstvím dobových materiálů, ilustracemi, mapou s vyznačenými lokalitami a praktickými informacemi o otevíracích hodinách.

Vychází 25. 6. 2018, EAN: 9788075653246 pevná vazba s přebalem, 488 stran, běžná cena: 598 Kč Ilustrace: Tereza Jirků Váňa Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/za_svedky_minulostiMilan &Svihálek (*1944, Brno)
Absolvent Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy. V letech 1968 až 1994 pracoval v ostravském studiu Československé, resp. České televize jako redaktor, moderátor, scenárista a dramaturg. Podílel se téměř na tisícovce televizních pořadů, je autorem scénářů k publicistickým, dokumentárním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům. Dlouhodobě se věnuje osudům českých sběratelů a tematice technických památek. Jako novinář spolupracuje s řadou novin, časopisů a s Českým rozhlasem. Je autorem dvacítky knih publicistického, biografického a zeměpisného charakteru. Za své dokumentární snímky získal řadu ocenění, např. Hlavní cenu Academia filmu Olomouc nebo Výroční cenu ČST a Cenu Československého literárního fondu za dokumentární seriál Za svědky minulosti.
Zdroj textu a foto: TZ Jota


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.082 s