Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


SMYSLNÁ ORCHIDEJ – TV tip – Carré Otisová a Mickey Rourke naživo a natvrdo

28.09.2018   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

SMYSLNÁ ORCHIDEJ – TV  tip – Carré Otisová a Mickey Rourke naživo a natvrdoPokud nejste již otráveni či znechuceni (nebo také napruženi) různými „odstíny šedé“ pak nám dovolte pozvat vás k televizi na poněkud krotší, ale zjevně smyslnější erotickou podívanou. Je to již řádka let, kdy do našich kin pronikl dlouho utajovaný žánr erotického filmu. Jednou z prvních vlaštovek byl mimořádně úspěšný film DEVĚT A PŮL TÝDNE režiséra Adriana Lynea podle novely Elizabeth McNeillové.Na tomto filmu se scénáristicky podílela manželská dvojice Patricia Lousianna Knopová a Zalman King. Erotického rošťáka, který si pohrával s ledem a olejem a s Kim Basingerovou tu vytvořil Mickey Rourke. O čtyři roky později – už podle vlastního scénáře – si stejná dvojice připravila film SMYSLNÁ ORCHIDEJ. Jeho režie se ujal sám Zalman King a díky dalším pokračováním v podobném žánru se tak pasoval do role režiséra erotických filmů. 
 
Začíná to nevinně. Slečna Emily Reedová (Carré Otisová) absolvovala práva a zvládla španělštinu, francouzštinu, italštinu, portugalštinu a základy čínštiny (?!) a stala se vítězkou konkurzu u velké právnické firmy. Nadějná studentka dostane možnost prokázat i další – tentokrát uvěřitelnější talent. To ale až v Rio de Janeiru, kam spolu se svojí stárnoucí, ale vitální šéfovou Claudií Lionesovou (Jacqueline Bissetová) odletí hledat investora pro připravovaný hotelový komplex. Hned po příjezdu ne fascinována počínáním vášnivě se milující dvojice v ruinách jednoho domu. Aby vlastní přáběh vůbec mohl začít, musí šéfová odjet hledat správce a nechat Emily, aby na plánovaný obchod dohlédla sama. Ta plná pocitů z pohledu na milenecoué dvojici přijde na schůzku s tajuplným milionářem Jamesem Wheelerem (Mickey Rourke). Jak obchod dopadne už není vůbec jasné (a důležité). Emily má v hlavě jen a jen krásného chlapa. Ten si s dívkou začne pohrávat, ale stále se nemá k činu. Emily tak stále více zajímají milující se dvojice a erotické napětí roste...
 
Tvůrci ještě delší dobu rafinovanými oklikami napínají erotiky dychtivé diváky. „On i ona jsou však stále jen zdrženlivě vzrušeni a tajemní jako hrad v Karpatech,“ píše Michal Bartůšek, „než konečně tolik zkoušený pud zvítězí nad ostychem...“. Srdéčko Emily „...se nenechá odradit mužovými podivnými rozmary, a tak je hrdina nakonec zbaven neschopnosti milovat... Krátce řečeno: kterak ubohý milionář ke štěstí přišel,“ shrnuje závěr Renata Jarošová.
SMYSLNÁ ORCHIDEJ představuje ve svém žánru slušně natočený a řemeslně zvládnutý film. Povedl se výběr bývalé modelky Carré Otisové. Jak řekl režisér, na tuto roli zkoušel asi padesát hereček. „Bylo to nesmírně těžké najít tu pravou do role Emily Reedové, protože musela zároveň ztělesňovat naivitu a nevinnost mladé ženy a umět se dokonale oddat, což jsou dvě navzájem se vylučující vlastnosti.“ Producent Mark Damon je přesvědčený, že skutečná vášeň je v tomto filmu umělecky zdůvodněná: „Film vypráví o sexuálním probuzení mladé ženy. Erotické scény jsou realistické, ale vkusné.“ V době natáčení filmu se Carré Otisová a Michael Rourke stali nejen filmovou ale i životní dvojicí. Senzacechtivý tisk dokonce spekuloval o tom, že jejich sex při natáčení byl skutečně „na ostro,“ což Ottisová – ale až mnohem později – popřela.
 
Pokud jde roli Mickeye Rourkeho ten oproti DEVĚT A PŮL TÝDNE nic nového do filmu nepřinesl. Vsadil na jistotu včetně unylých pohledů a naučených úsměvů, ale i tak měl začátkem devadesátých let řadu svých příznivkyň, které hltaly jeho další (většinou průměrné) filmy, jichž bylo několik do roka. Vedle toho stihl i krátkou kariéru boxera a pak se jakoby z plátna vytratil. Až filmy TENKRÁT V MEXIKU, SMRTÍCÍ ÚDER ČI PERFEKTNÍ VOJÁK nám ho znovu připomněly.
Kladem a zajímavostí snímku nejsou jen erotické scény, ale také krásné záběry ulic města Rio de Janeiro i tamních restaurací. Po úspěchu v kinech natočil Zalman King i druhý díl „Orchideje“ – u nás uváděný jako MODRÁ ORCHIDEJ. V něm mladičká Nina Siemaszkoová nastupuje do luxusního nevěstince a z této práce ji vysvobodí šofér podniku Robert Davi. Dekadentní vášně a hrabivost v tomto retrosnímku dokázal Zalman King rozehrát velmi důmyslně.
Foto: csfd.cz, spiegel.de
**************************************
SMYSLNÁ ORCHIDEJ
(Wild Orchid), USA 1989, režie Zalman King
uvádí v pondělí 1. října Prima Max ve 22,25 hodin

 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.03 s