Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


VELKÉ NESNÁZE V MALÉ ČÍNĚ – TV tip – Souboj černé a bílá magie

05.10.2018   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

VELKÉ NESNÁZE V MALÉ ČÍNĚ – TV tip – Souboj černé a bílá magie

I umění milovný filmový divák občas potřebuje oddech od nervy drásajících dramat a potěšit se filmem, při němž nemusí příliš myslet, ale jen a jen si ho užívat. Ve filmu zkušeného režiséra akčních filmů a hororů Johna Carpentera se můžete přenést do tajemných a neuvěřitelných míst pod čínskou čtvrtí San Franciska, kde žijí duchové dávno zemřelých Číňanů.
 

Ne nemusíte tomu věřit, je to v podstatě pohádka pro dospělé, ale přesto zručně natočený příběh. Má všechny atributy diváckého hitu. Je plný efektních soubojů typu kung-fu, jsou tu neporazitelní bojovníci, efektní děsivé tajemno, mučírny plné mrtvol či třeba výtah, který většinou své pasažéry utopí ve vodě. To to jen malý výčet toho, co vás bude čekat. A pak všemocný král podsvětí Lo Pan, který zatouží po zelenooké dívce „se shora.“ Jednak je tahle barva u Číňanek nesmírně vzácná, ovšem Le Pan dívku potřebuje proto, aby se zbavil svého prokletí a znovu získal svoje tělo...
 
Do míst, kde řádí černá magie se vydávají společně dva hrdinové. Trochu prostoduchý řidič Jack Burton (Kurt Russell), zvyklý řešit spory spíše pěstí nežli hlubokomyslnými úvahami a jeho přítel Wang (Dennis Dun). Jack právě přišel o svůj náklaďák a jen tak tak unikl z krvavé bitky. Jack na černou magii nevěří, ale brzy jí bude mít plné zuby. V čínské čtvrt i se dostanou do rvačky a zakusí sílu Pánů smrti a setkají se s všemocným šéfem starým démonem Lo Penem. Při hledání Wangovy zelenooké snoubenky se přes varování vydají do podzemí čínské čtvrti a tam to teprve všechno začne...

I když na nadpřirozené divy nevěříte nechte se jimi okouzlit tak, jak to v tajemných hororech bývá. Orientálně-magicko-exotický a výpravný film plný triků a efektů nabývá brzy na intenzitě, napětí houstne a jen díky zjevnému nadhledu tvůrců vás nepohltí docela. Jsou tu místa na odlehčení a pak zase přijde pověstný souboj Dobra se Zlem, bílé a černé magie a vy jen čekáte jak tohle všechno dopadne.
Zkušený divák se v řadě filmů už setkal s orientální kulturou, filozofii a hlavně s jejich bojovou technikou. Z několika filmů také známe to, co se skrývá uvnitř i pod povrchem tak zvaných „čínských čtvrtí,“ které existují pod mnoha americkými velkoměsty. Zvláštní život a zvyky početné čínské menšiny mají pro filmaře jisté kouzlo. Vzpomeňte si na film, který jeho tvůrce Roman Polanski přímo nazval ČÍNSKÁ ČTVRŤ nebo na film Michaela Cimina z prostředí newyorské „chinatown“ ROK DRAKA a jistě si sami přidáte další. VELKÉ NESNÁZE V MALÉ ČÍNĚ vás zavedou do San Franciska a tak si jej užijte. A příliš nepřemýšlejte. Logika ani dodržování žánrových pravidel nepatří právě k tomu to nejsilnější na scénáři. Zručnost režiséra Johna Carpentera (HALLOWEEN, VĚC, STARMAN, VLÁDCE TEMNOT, MĚSTEČKO PROKLETÝCH) je patrná i v jemných detailech a vše koření perfektní herecký výkon Kurta Russella.

Na snímcích: James Hong, Kurt Russell, Dennis Dun a Kim Catrallová
Foto: csfd.cz, dokina.cz
******************************************
VELKÉ NESNÁZE V MALÉ ČÍNĚ
((Big trouble in Little China)
USA 1986, režie John Carpenter
uvádí Prima Max v pondělí 8. října od 21,50 hodin
 
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0996 s