Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


VRAŽDA NA VEČEŘI – TV tip – napínavá parodie se slavnými detektivy

14.12.2018   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

VRAŽDA NA VEČEŘI – TV tip – napínavá parodie se slavnými detektivyVražda v předvánoční době, kdy v televizi kralují pohádky, donekonečna se táhnoucí přihlouplé seriály a citové vydíračky? Proč ne – když jde o humor v němž vystupují slavná herecká jména a navíc představuje pro milovníky záhad rébus, v němž mají určit kdo koho paroduje a odkud jsou scény převzaty.
 
Na počátku je pozvánka, kterou zve záhadný Lionel Twain (Truman Capote) na sobotní večer do svého kalifornského pseudogotického zámku výkvět světových detektivů. Tajuplná poznámka o večeři s vraždou způsobí, že si detektivové nemohou tuto příležitosdt nechat ujít. A tak v sobotu večer přijíždí drsný Sam Diamond s přítelkyní Tess Skeffingronovou, hubený Angličan milují dobré pití Dick Charleston s manželkou Dorou a psem Myronem, mírně roztržitý Belgičan Milo Perrier, dále Číňan Sidney Wang se svým adoptivním japonským synem Williem a konečně rtuťovitá Jessica Marblesová se svou nemohoucí pečovatelkou Withersovou.

Truman Capote
Než desítka hostů zasedne ke slavnostnímu stolu musí čelit řadě nepříjemností a různým útokům na život. Až po večeři začnou dohady, proč sem byli pozváni a kdo vlastně má být tím zavražděným. Za barevných efektů se objeví sám Twain a oznámí jim, že přesně o půlnoci zde bude mrtvola a že oni nedokáží zločin objasnit. Po jeho odchodu dostávají dramatické události spád – hluchoněmá kuchařka Yetta oznámí grimasami smrt slepého komorníka Bensonmuma, jehož tělo záhadně zmizí a zase se objeví. Současně se někteří z hostů stávají obětí důmyslných triků. O půlnoci vjede dovnitř hostitel Twain s nožem v zádech. Detektivové se navzájem obviňují, kdo měl příležitost ho zabít. Uvědomí si, že to mohl být kdokoli z nich a tak jdou raději spát. Ráno si oživlý Twain tropí z detektivů legraci a připomíná jim, že vše bylo důmyslně nastraženo, aby byla odhalena nesmyslnost jejich literárních příběhů a podvody, jichž se dopouštějí na čtenářích. Takže nakonec je jen jediný zabitý – prožitý víkend...

E.Lanchesterová, P. Sellers, A. Guinness, J.Coco
Promyšleně napsaný příběh „má na svědomí“ známý dramatik Neil Simon, podle jehož scénáře svůj celovečerní filmový debut natočil režisér Robert Moore. Pod jeho vedením se komik Peter Sellers (Růžový panter) představí jako čínský detektiv Sidney Wang. Jeho kolega Peter Falk (inspektor Columbo) hraje úlohu Sama Diamonda ze San Franciska. Milo Ferrier je Hercule Poirot a pod tváří Jessica Merblesové´můžete poznat J. Marplovou. Noblesním vystupováním typický David Niven vytvořil Dicka Charlestona z New Yorku. Zkuste však hádat sami, která postava koho paroduje - můžete i na společné fotografii níže. A pak je tu ještě jeden úkol pro znalce – zkusit zjistit z jakých filmů jsou situace převzaty – sami tvůrci přiznali, že úvod je přejat z DESETI MALÝCH ČERN OU&SKŮ A. Christie. Příjemnou zábavu záhadologové!

P. Sellers, E. Brennanová, J. Cromwell, J. Coco, E. lanchasterová, E. Winwoodová, P. Falk, D. Niven, M. Smithová
 ***************************************** 
VRAŽDA NA VEČEŘI
(Murder by Death), USA 1976, režie Robert Moore
uvádí ČT2 ve středu od 22,35 hodin
 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 5.2197 s