Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KDYŽ HARRY POTKAL SALLY – TV tip – legendární romantická komedie

01.03.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KDYŽ HARRY POTKAL SALLY – TV tip – legendární romantická komedieKdyž se potkali poprvé byla z toho bouřlivá hádka a přesvědčení, že jeden druhého už nikdy nemusí vidět. Po pěti letech se potkají podruhé, vzájemné antipatie trvají. A pak uplyne dalších pět let a... Hádejte – zamiluje se Harry do Sally či Sally do Harryho? Odpověď dá Prima Max.
 

 
Začalo to tím, že Sally (Meg Ryanová) slíbila svojí kamarádce, že odveze jejího hrozného kluka Harryho (Billy Crystal) do New Yorku. Oba tam chtějí začít svoji profesionální kariéru – ona jako novinářka, on míří k postu politického konzultanta. Hádání trvalo celou cestu a jeho hlavním tématem byla otázka, zda mezi mužem a ženou může existovat přátelský vztah bez sexu či nikoli, jak tvrdí Harry. Rozcházejí se ne zrovna přátelsky. Jaká bude jejich kariéra není důležité. Když se potkají po pěti letech vztah se z počátku nemění. Sally je poznamenána několika milostnými aférkami a Harry nezdařeným manželstvím. Oba jsou v bezútěšné milostné situaci a to z nich udělá přátele. Uplyne opět pár let a otázka, která byla na počátku příčinou sporu a vzájemných antipatií zústává stále otevřená. Skutečně může být vztah mezi zdravým mužem a svůdnou ženou zcela prost sexu a mít charakter správného přátelství? Má pravdu Sally či Harry? Nechte se překvapit. Jim to trvalo přesně třináct klet než našli odpověď...
 
Když se řekne romantická komedie většina mužů přepíná na jiný kanál. Většinou mají pravdu, ale pro jednou doporučujeme u televizní obrazovky zůstat. &Spičkování dvou hlavních aktérů tohoto filmu totiž vychází jakoby odpozorované ze života. Východiskem byly slovní přestřelky mezi režisérem Robem Reinerem a scénáristkou Nory Ephronovou, které začaly při přípravě scénáře a neskončily ani při natáčení. Mnoho hlášek se do filmu dostalo až náhodně při realizaci. Režisér Rob Raener zavzpomínal, že prvopočátkem vzniku filmu bylo setkání s producentem Andy Scheimanem a scénáristkou Norou Ephronovou na jednom přátelském obědě, kde se mluvilo o Robyho rozvodu a Andyho samotářství. „Chtěl jsem natočit film o dvou lidech, kteří jsou blízcí přátelé, ale nevyspí se spolu, protože vědí, že by sex zničil jejich vztah,“ vzpomínal režisér. Scénáristce se do vztahu údajně promítly vlastní zkušenosti s muži a s různými druhy lásky ať jejích vlastních tak i členů štábu. „Nejdříve přispěl Billy Crystal, pak jsem obcházela členy štábu, vyzvídala, a jakmile jsem se dopídila nějaké zajímavosti, za pochodu jsem přepisovala jednotlivé scény,“ řekla Nora Ephronová.
 

Možná právě proto je film KDYŽ HARRY POTKAL SALLY živý, svěží a opravdový i po třiceti letech, které letos uplynou od jeho natočení. Vychází ze života a jeho humor – převážně slovní – by se mohl srovnat s tím allenovským. Je jasné, že názor mužů a žen na ústřední téma filmu i vztah obou protagonistů může být různý – ale tak je tomu i v životě. Nebo si nepřekonatelné omyly v ženském chápání mužské duše a naprostý zmatek mužů pochopit ženské myšlení jen namlouváme? Jak je to u vás?
Foto: csfd.cz, fandimeserialum.cz

**************************************
KDYŽ HARRY POTKAL SALLY
(When harry Met Sally...)
USA 1989, režie Bob Reiner
uvádí Prima Max v pondělí 4. března od 20,00 hodin

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0266 s